Emma Hart: Hrej tajně | The Game #2

24. června 2014 v 21:39 | Deny el Infian |  Knižní recenze
http://obalky.kosmas.cz/ArticleCovers/194357_big.jpgNázev: Hrej tajně
Série: The Game
Díl: 2
Autor: Emma Hart
Počet stran: 198
Nakladatelství: Galatea
Braden, kamarád Megan, který je, ale spíše jako její bratr, by nikdy nedovolil, aby Megan měla něco s Astonem. Ani Aston se proto původně s Megan raději nechtěl zaplést. Ale stalo se to a v Astonovi to začalo probouzet dlouho pohřbívané city.

Aston má na duši nevyléčené jizvy ze svého dětství, o kterých nikdo z jeho přátel neví. Snaží se skrývat to, kým doopravdy je a stává se tím, kým říkali, že bude. Věří slovům, že není o nic lepší než ona.

Megan si utrpení, kterým si Aston prošel, nedokáže ani představit, ale to ji nebrání v citech, které k němu chová.

Aston se snaží od sebe Megan odhánět, ale ta je pro změnu rozhodnutá mu pomoct.
Pro knize Hrej hráčem, na kterou jsem měla vysoká očekávání, které bohužel naplněna nebyla, jsem od Hrej tajně moc neočekávala, po přečtení ale musím říct, že kniha mě velmi mile překvapila.

Trochu jsem se bála, že by Astonovy problémy mohla autorka nakonec odsunout do pozadí a dát největší prostor onomu milostnému vztahu. Nakonec se tak nestalo a autorka nás pozvolna seznamovala s jeho problémy a psychikou a věnovala tomu náležitou pozornost.

Aston se sice na venek tváří, jako strašnej debil a děvkař, ale postupem času zjišťujeme, že takový vůbec není. Že je to jen maska pro okolí, aby neviděli toho malého kluka, který si prošel peklem.
when the night pulls the sun down (by Devoided)

A Megan je jednoduše bezva holka, což jsme mohli poznat už v Hrej hráčem. Romantička, která má srdce na správném místě.

Autorka mě opět přesvědčila, že psát jednoduše umí a celý příběh je popisován čtivě. Díky střídání pohledu Astona a Megan máme opět možnost pozorovat veškerý vývoj z obou pohledů a poznat tak oba dva o něco více. Také je na tom ještě víc vidět, jak rozdílní ti dva jsou.

I přes Astonovou minulost a problémy z ní plynoucí se nemusíte bát, že by se jednalo o nějakou složitou a těžce psychologickou knihu a i tahle kniha se dle mého může klidně považovat za takovou oddechovku. Pokud sháníte knížku, která sice není úplně obyčejným dívčím románkem, ale zase nic extra složitého a podobně, myslím, že Hrej tajně bude dobrou volbou. Knize tedy uděluji tři a půl hvězdičky.
Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Galatea.
knihygalatea.cz


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Sčítání lidu


Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 25. června 2014 v 14:58 | Reagovat

Hodně lidí píše názory typu, že první díl je lepší, než druhý. Prý je v této knize příliš sprostých slov a sexuální narážky, nebo jak to nazvat. Jsi asi první, kdo to nezmínil, nebo ti to nevadilo. :-) Knížku jsem nečetla, vlastně ani první díl, i když se na to už delší dobu chystám. Jenže knih je moc a času málo. :-) Hezky napsaná recenze.. :-)

2 Deny el Infian Deny el Infian | E-mail | Web | 25. června 2014 v 17:57 | Reagovat

[1]: Jo s těmi vulgarismy a sexuálními narážkami máš pravdu. Asi jsem to tam zmínit měla, ale faktem je, že já si na tom po prvnim dílu nějak zvykla a nějak mi to vypadlo z hlavy.

3 Lucinda Lucinda | Web | 25. června 2014 v 18:05 | Reagovat

Hrej tajně byla super kniha, ale víc se mi líbilo Hrej hráčem :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama