Červen 2014

On my wishlist #3

28. června 2014 v 6:09 | Deny el Infian |  On my wishlist

Zdravím vás u dalšího meme z dílny Book Chic City, kde mám za úkol každou sobotu zveřejnit článek, ve kterém vám představím některé z knih, které chci, jak staré, tak ty, které třeba ještě ani nevyšly.

15759706 16171821 18081294

Opět tu mám knihy z jedné série a pro tentokrát rovnou celou triologii. Na tuhle nadpozemskou triologii, kterou u nás vydalo nakladatelství CooBoo, si brousím zuby už také nějaký ten pátek, už jen kvůli těm úžasným obálkám. Není to sice jedna z těch sérií, po kterých úplně megra prahnu a zatím jsou tu knihy, které jsou na pomyslném a nikdy nesestaveném žebříčku výše než tyto, ale to nic nemění na tom, že si je rozhodně budu muset opatřit.
Vlastně jak o nich teď píši, mám akorát větší chuť si je pořídit :D
Co vy a tahle andělská triologie? Četli jste nebo se chystáte? :)

Knihy na GoodReads + zdroje obálek:

Emma Hart: Hrej tajně | The Game #2

24. června 2014 v 21:39 | Deny el Infian |  Knižní recenze
http://obalky.kosmas.cz/ArticleCovers/194357_big.jpgNázev: Hrej tajně
Série: The Game
Díl: 2
Autor: Emma Hart
Počet stran: 198
Nakladatelství: Galatea
Braden, kamarád Megan, který je, ale spíše jako její bratr, by nikdy nedovolil, aby Megan měla něco s Astonem. Ani Aston se proto původně s Megan raději nechtěl zaplést. Ale stalo se to a v Astonovi to začalo probouzet dlouho pohřbívané city.

Aston má na duši nevyléčené jizvy ze svého dětství, o kterých nikdo z jeho přátel neví. Snaží se skrývat to, kým doopravdy je a stává se tím, kým říkali, že bude. Věří slovům, že není o nic lepší než ona.

Megan si utrpení, kterým si Aston prošel, nedokáže ani představit, ale to ji nebrání v citech, které k němu chová.

Aston se snaží od sebe Megan odhánět, ale ta je pro změnu rozhodnutá mu pomoct.
Pro knize Hrej hráčem, na kterou jsem měla vysoká očekávání, které bohužel naplněna nebyla, jsem od Hrej tajně moc neočekávala, po přečtení ale musím říct, že kniha mě velmi mile překvapila.

Trochu jsem se bála, že by Astonovy problémy mohla autorka nakonec odsunout do pozadí a dát největší prostor onomu milostnému vztahu. Nakonec se tak nestalo a autorka nás pozvolna seznamovala s jeho problémy a psychikou a věnovala tomu náležitou pozornost.

Aston se sice na venek tváří, jako strašnej debil a děvkař, ale postupem času zjišťujeme, že takový vůbec není. Že je to jen maska pro okolí, aby neviděli toho malého kluka, který si prošel peklem.
when the night pulls the sun down (by Devoided)

A Megan je jednoduše bezva holka, což jsme mohli poznat už v Hrej hráčem. Romantička, která má srdce na správném místě.

Autorka mě opět přesvědčila, že psát jednoduše umí a celý příběh je popisován čtivě. Díky střídání pohledu Astona a Megan máme opět možnost pozorovat veškerý vývoj z obou pohledů a poznat tak oba dva o něco více. Také je na tom ještě víc vidět, jak rozdílní ti dva jsou.

I přes Astonovou minulost a problémy z ní plynoucí se nemusíte bát, že by se jednalo o nějakou složitou a těžce psychologickou knihu a i tahle kniha se dle mého může klidně považovat za takovou oddechovku. Pokud sháníte knížku, která sice není úplně obyčejným dívčím románkem, ale zase nic extra složitého a podobně, myslím, že Hrej tajně bude dobrou volbou. Knize tedy uděluji tři a půl hvězdičky.
Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Galatea.
knihygalatea.czLayout č. 16

22. června 2014 v 11:31 | Deny el Infian |  Layouty blogu

Po více jak třech měsících se blog zase převlékl. Celkem změna vzhledem k tomu, že dříve jsem střídala jeden layout za druhým :D
Již potřetí se můžete setkat s totožnými barvami vzhledu, akorát tentokrát jsou dvě původní (tedy ona tmavě šedá a světle šedá) doplněny ještě tyrkysovou.
Pravděpodbně se jedá o jeden z nejjednoduších layů, co tu kdy byl, což byl ostatně záměr. Chtěla jsem něco jednoduché, bez jakýchkoliv složitostí a podobně a myslím, že se mi to vcelku povedlo.
Vzhled je částečně inspirovaný vzhledem na blogspotu (zde), kam se pravděpodobně po skončení soutěže přesunu, protože tam jsou některé výhody, které tady dost postrádám.
Ještě bych ráda podotkla, že pořád váhám, jesli zde text stránky nechat takhle tyrkysově nebo jestli ho dát tmavě a odkazy tyrkysově, za vaše názory tedy budu moc ráda ^^

Vytvořil/a:
Od: 22. 6. 2014

On my wishlist #2

21. června 2014 v 9:44 | Deny el Infian |  On my wishlist

Zdravím vás a přináším vám druhý díl do projektu On my wishlist, který pochází z dílny Book Chick City. Úkolem je každou sobotu zveřejnit článek obsahující nějakou knihu nebo knihy, které byste si rádi pořídili.

13405246

Když jsem dřív knihu potkala někde v knihkupectví, ani mě nenapadlo po knize sáhnout a podívat se, o čem to vlastně je. A pak jsem nedávno ze zvědavosti otevřela jednu recenzi a zjistila, jak velkou chybu jsem udělala, protože Jestli zůstanu musí být skvělá kniha.
Když jsem v úterý byla v kině na TFIOS, tak jsem poprvé uviděla trailer k filmu. Né, že bych nevěděla, že ten film bude, a že i trailer už je ke zhlédnutí, jen jsem se na něj prostě nechtěla podívat. Ale viděla jsem ho a upřímně mohu říct, že ten trailer způsobil, že jsem se málem rozbrečela ještě před začátkem Hvězd. Proto si trailer dovolím přiložit ke článku (ovšem bez cz titulek, protože s nimi jsem to na YT nenašla).
Strašně mě štve, že kniha už aktuálně není nikde moc k sehnání. Včera jsem kvůli ní jela do Levných knih, protože mi bylo řečeno, že právě v LK ji někdo před nedávnem viděla, bohužel jsem měla smůlu. Ale plánuju zkusit ještě ty LK na Palmovce, protože co kdyby náhodou... :D Každopádně, i kdybych ji nesehnala teď, tak by mělo vyjít ještě druhé vydání s filmovou obálkou, tudíž věřím, že jednou se mi tahle kniha do rukou dostane. Jen mě mrzí, že dost možná né tak brzy, abych si na film stihla dojít do kina, poněvadž tohle je jeden z případů, kde si chci opravdu jako první přečíst knihu.


Kniha na GR + zdroj obálky:


Blogger tag

16. června 2014 v 20:01 | Deny el Infian |  Projekty
Do Blogger TAGu mě nominovala Jitka Jitulisko, které tímto moc děkuji. Ono člověka ohromně potěší, když ho někam nominuje někdo, koho ani nezná, zvlášť, když tenhle TAG mi nepřijde ještě úplně tak mega rozšířen :D
Je fakt, že podobných tagů tu bylo dost a pravděpodobně jich i dost bude, tak proč se také zase nezapojit, když už jsem byla nominována, že? ^^

PRAVIDLA:
  1. Pověz o sobě 10 věcí
  2. Odpověz na 10 otázek od bloggera, který tě nominoval
  3. Nominuj 5 bloggerů, kteří mají méně než 200 čtenářů za den
  4. Vymysli 10 otázek pro ty, které jsi nominoval
  5. Informuj bloggery, že jsi je nominoval

10 FAKTŮ O MNĚ
1. Ačkoliv mi táhne na patnáct, pořád se chovám jako malý dítě.
2. Absolutně netuším, co bych jednou chtěla dělat a že bych už asi aspoň trochu tušit měla, abych tomu nějak přizpůsobila výběr střední, že ano.
3. Chci si zase obarvit vlasy, ovšem tentokrát už ne úplně.
4. Nechutná mi mléko.
5. Zítra půjdu s mamkou do kina na Hvězdy nám nepřály ^-^
6. Neustále jsem na pochybách, jestli blog.cz nebo blogspot.
7. Když si v knihkupectví kupuji knihu, většinou probírám i další její výtisky co tam mají, abych našla nějakou v co nejlepším stavu, i když jsou v super stavu všechny. Na druhou stranu tuhle jsem si málem koupila knihu jen proto, že měla roztržený přebal a mně jí bylo hrozně líto.
8. Knihu, kterou zrovna čtu, čtu zásadně bez přebalu a většinou ještě obalenou, aby se jí nic nestalo, když ji tahám v tašce do školy.
9. U některých věcí jsem hrozný perfekcionista, ale jiné zase jednoduše odfláknu.
10. Nepřijdu si dost zajímavá na to, aby se o mně dalo napsat deset zajímavých faktů a podle toho to taky vypadá.

10 ODPOVĚDÍ NA 10 OTÁZEK OD BLOGGERA, KTERÝ MĚ NOMINOVAL
1. Jaký žánr nečteš?
Nedá se říct, že bych nějaký žánr zásadně nečetla a jsem schopna přečíst si knihu jakéhokoliv žánru, pokud mě zaujme. Ale třeba takovéty typické ženské romány, které mě povětšinou odrazují už jen svou obálkou (snad víte, o čem mluvím), mě vůbec nelákají. Také mě nějak neber krimi.

2. Jaká kniha tě nejvíc rozčílila?
Huh, to je těžká otázka. Nemůžu říct, že by mě nějaká kniha vyloženě rozčílila. Když už tak mě většinou rozčílí nějaká vzniklá situace, povaha hrdinky nebo tak něco a to si často ani nepamatuji. Tak namátkou si vzpomínám, že mě rozčilovala třeba Bella v druhém díle Twillight, kde pořád jen fňukala a litovala se, Sára z Nikdy neříkej navždy, Lauren z Křídel a další.

3. Jaký hrdina/ka z knih je tvůj nej?
Miluju Jesseho z Mediátora, on je naprosto dokonalej. A taky Augustuse, Aljašku, Awrixela, Holdera, Záři, Michaela, St. Claira, Radka, Gideona a spoustu dalších postav a nedokážu vybrat, tu úplně nejoblíbenější.

4. Kterou knižní postavu by si na místě odstřelil/la?
Bellu ze Stmívání, minimálně v druhém díle. Následně i hrabě Saint Germaina z Drahokamů. Nebo taky již zmíněnou Sáru z Nikdy neříkej navždy, myslím, že ani smrt též zmiňované Laurel, by mi nevadila.

5. Jakou knihu by sto za to prožít? Se vším všudy.
Uhm, Polibek pro Annu :3 *le Deny romantička* :D Nebo třeba i Tahle píseň ti změní život, Mediátora, Princezniny deníky… ^^

6. Ideální dovolená?
S knihami a slečnou v Narnii s tím, že potom přímo z Narnie bychom se hezky vrátili domů do Země Nezemě >:D

7. 40 stupňové léto nebo -20 stupňový mráz?
Rozhodně to léto. Sice bych se asi pekla a nadávala, ale pořád mám radši léto než zimu.

8. Co bys dělala/l, kdyby si nemohl/la číst?
To by bylo pěkně v háji, zní to děsivě. Nemám ani tucha, možná bych víc čuměla na nějaké filmy, seriály a tak :D

9. Jak často přeorganizováváš svoji knihovnu?
Zas tak často ne. Občas mě prostě přepadne taková potřeba, kdy zjistím, že mi tam někde něco nesedí a tak to
přerovnám, to se většinou děje, když mi přibude nová kniha :D

10. Jakou knihu bys dal/la přečíst nepříteli?
Žádná kniha by si nikdy nemohla zasloužit, abych ji dala přečíst někomu, koho považuji za nepřítele. Nikdy.

5 BLOGGERŮ, KTERÉ NOMINUJI
4. Andy

OTÁZKY PRO MNOU NOMINOVANÉ
1. Kolik knih máš ve své knihovničce?
2. Radši příběhy čteš nebo sám/sama tvoříš?
3. Četl/a jsi už někdy nějakou knihu v jiném jazyce než v češtině? Jakou? Jak ti to šlo?
4. Kde nejraději čteš?
5. Kterou knihu by si měl podle tebe přečíst každý?
6. Žiješ víc svůj vlastní život nebo dáváš přednost životu postav v knihách?
7. Jsi rád/a sám/sama sebou?
8. Považuješ se za kreativního člověka?
9. V čem nejvíce vynikáš?
10. Co ty a dnešní doba?

On my wishlist #1

14. června 2014 v 19:45 | Deny el Infian |  On my wishlist

Jakýsi wishlist už tu sice sepsaný mám, ale upřímně - koho to zajímá? Myslím, že málokdo mi na blogu rozklikne zrovna tenhle článek, aby si prohlídl seznam knih, které chci. Proto mi přijde mnohem lepší, podělit se o knihy, které chci, pomocí tohoto meme z dílny Book Chick City. Cílem tohohle projektu je, každou sobotu zveřejnit článek, ve kterém se s vámi podělím o knihy, které bych si ráda opatřila a je úplně jedno jestli to budou staré knihy nebo knihy, které ještě ani nevyšly.
Snad se mi podaří se tohoho zveřejňování držet a každou sobotu si budete moci přečíst tenhle článek. A teď skončím s kecáním a vrhnu se na první knihy :)

18366733 21797327 13206900

Pro první meme jsem se rozhodla pro tři knihy, pocházející z jedné série. Jedná se o druhý až čtvrtý díl. První, tedy Cinder jsem již přečetla a kniha mě absolutně nadchla, právě proto se hrozně moc těším, až si konečně opatřím i pokračování. Scarlet a Cress již vyšly i u nás, Winter má v originále vyjít až v roce 2015 a jak si lze povšimnout, ještě ani oficiální obálka není zveřejněná. Cress jsem nedávno potkala v knihkupectví a vcelku mě překvapila její délka, inu věřím, že se mám na co těšit.
Četli jste již dvě vyšlá pokračování Měsíčních kronik nebo se na ně teprve chystáte? Jaký na ně máte názor? ^^

Zdroje obálek:

Narozeninová giveaway

8. června 2014 v 8:00 | Deny el Infian |  Soutěže

Přijde mi, že to není tak dlouho, co jsem se obracela na Standu s žádostí o uvolněný adresy blogu, že to není tak dlouho, co tu byl ten první modrý layout od Gormal a já ještě zveřejňovala povídky, že to není tak dlouho, co jsem slavila svůj první rok strávený na jednom jediném blogu. A najednou tu jsou druhé blogové narozeniny a já nechápu, jak rychle ten první i druhý rok utekly.

Mám radost. Mám neskutečnou radost, že blog ustál všechny mé výpadky, všechnu tu mou lenost a že tu stále je. Jsem na něj a vlastně i na sebe hrdá. Už ten první rok pro mě byl neskutečným úspěchem a druhý je ještě větším.

Blog za ty dva roky ušel neuvěřitelnou cestu a já s ním. Od blogu zaměřeného především na mou amatérskou, zejména literární, tvorbu se změnil, až do dnešní podoby, kdy většinu jeho obsahu tvoří knižní recenze.

Mám za sebou velký kus cesty a doufám, že další mám ještě před sebou, že za rok se tu zase všichni sejdeme a oslavíme třetí blogové narozeniny.

A tak vám děkuji! Děkuji vám všem, co jste sem kdy zavítali, je jedno, jestli jen jednou v životě, jestli jen na pár minut, jestli se pravidelně vracíte, jestli blog sledujete od počátku nebo jen krátce. Prostě a jednoduše vám neskutečně děkuji. Děkuji za to, že jste si kdy přečetli třeba jen jediný článek, že jste kdy napsali třeba jen jediný komentář. Děkuji za to, že jste, protože bez vás by to nebylo ono.

Narozeniny sice slaví blog, ale obdarovat chci já vás. Ve spolupráci s nakladatelstvím Fragment, které věnovalo ceny do soutěže a kterému tímto ještě jednou moc děkuji, jsem pro vás tedy připravila giveaway a pravděpodobně už asi tušíte, že výhrou bude kniha.

Vyhrát mohou hned tři z vás! První vítěz získá hlavní cenu, kterou je kniha Hon od Andrewa Fukudy a navíc, stejně jako další dva vítězové, pár záložek, kalendáříků a placku na motiv knihy Hon.

Na zeď si píši citáty z knih, popřípadně i jiných zdrojů, které mě zaujmou. Některé z oněch citátů vám sem napíši a vaším úkolem bude napsat mi místa jejich původu, nemusíte napsat u všech, ale minimálně jedno, je k účasti v soutěži potřeba. Za každou správnou odpověď získáte jeden vstup. Čím více vstupů (lze přirovnat k losům v loterii) nasbíráte, tím větší je šance, že výhru získáte právě vy!
Navíc máte možnost získat bonusové vstupy, za různé věci - od lajknutí stránky na Facebooku po zodpovězení několika vcelku jednoduchých otázek. Kolik vstupů, za kterou otázku můžete získat, udává číslo napsané v hranaté závorce. Získat lze maximálně 20 vstupů.
Já po uzavření soutěže vylosuji tři vítěze, kteří získají ceny.

"A tak jsem se zamilovala, jako když člověk usíná; pomalu a pak najednou docela."
- H
"Některá tajemství si člověk musí ponechat v srdci."
- N
"Jdu hledat velké Možná."
- H
"Lidský rozum si dokáže odůvodnit jakékoliv zlo, proto je tak důležité, abychom na něj nespoléhali."
- D
"Pravda vede někdy k větší beznaději než víra v lež."
- B
"Každému na světě by se mělo jednou za život dostat ovací ve stoje, protože my všichni jsme vítězi."
- N
"Pak si klidně začla tát,
úplně se rozplývat,
a mě svitla naděje,
že po smrti dobře je."
- V

Je tu celkem sedm citátů, z toho šest knih a jedna písnička. Písmenko pod citátem značí název díla, odkud pochází, ale pozor, stejné písmenko neznačí stejná díla a žádné dílo se zde neopakuje!

Věřím, že jsem nezvolila nijak zákeřné citáty a minimálně většinu z nich poznáte. Já vám mohu napovědět jen to, že na všechny knihy na blogu naleznete recenzi* a některé citáty v nich jsou dokonce napsané.

*Pozn. Jedna recenze ovšem není vyloženě v rubrice recenzí, ale v jiné rubrice.

Ovšem pozor, aby toho nebylo málo, mám tu ještě jeden citát. Ten ovšem nepochází z žádné knihy, písničky, ani ničeho jiného. Pochází totiž ze slov, které mi řekl jeden úžasný člověk. Kdo správně odpoví, kdo mi to řekl, získá další dva vstupy. Aby to nebylo tak těžké, napovím vám, že odpověď lze najít v jedné z mých recenzí.

"Nic není černobílý, ani nikdo. Všechno je plný barev a všichni jsme plní barev. Co když je život jen o hledání těch barev? Co když ty barvy nás vedou k porozumění? Zachraňme spolu svět! Pojďme společně hledat naše barvy!"

1. Musíte mít doručovací adresu v ČR.

2. Musíte napsat původ minimálně jednoho citátu.

3. Nesmíte nikde zveřejňovat ony zdroje citátů.

4. Nesmíte se účastnit více než jednou.

5. V případě výhry jste povinni odpovědět ne email nejpozději do tří dnů, pokud to neuděláte, vylosuji za vás náhradního vítěze. (Pokud ale předem víte, že v době po skončení soutěže pravděpodobně nebudete k zastižení, napište to nakonec do formuláře.)

Soutěž startuje dnešním dnem, tedy osmým červnem, a končí osmého července. Já pak v co nejbližší době (budu se snažit nejpozději do týdne, ale nezaručuji, že to nakonec nebude i později) giveaway vyhodnotím a napíšu vítězům, kteří jsou, jak už jsem zmínila, povinni odepsat mi do tří dnů. V případě, že mi neodepíše vítěz hlavní ceny, cena připadne druhému a já vylosuji někoho třetího, kdo získá záložky, kalendáříky a placku.
V případě jakýchkoliv nejasností se na mě samozřejmě můžete obrátit, ráda vám pomohu.


Přeji vám tedy hodně štěstí v soutěži a moc se těším na vaše odpovědi :)

Andrew Fukuda: Hon | Hon #1

7. června 2014 v 11:34 | Deny el Infian |  Knižní recenze
Název: Hon
Série: Hon
Díl: 1
Autor: Andrew Fukuda
Počet stran: 304
Nakladatelství: Fragment
Svět ovládají upíři, nazývající se lidmi a lidé, jaké známe my, jsou pro ně glupany, těmi nejchutnějšími a také nejvzácnějšími zvířaty ze všech.

Jednou za čas je pořádán Hon, do kterého jsou vylosováni lidé, kteří se poté pouštějí do honu na glupany, kdo jich sní nejvíce, vyhrává.

Gen je jedním z vylosovaných šťastlivců, a ač všichni by na jeho místo chtěli, on sám z něho není nadšený. Má totiž problém - on sám je glupan.

Podaří se mu nějak přetrpět Hon bez ztráty vlastního života? Podaří se mu i nadále skrývat to, kým vlastně je?
Lidé, rozumějte tedy upíři, jsou vcelku typičtí upíři, tak jak je známe nebo jsme minimálně dříve znali - sluneční svit je zabije, rychlí, silní, krvelační. Ale také je tu pár novinek, jako, že je pro ně nebezpečné plavání ve větších hloubkách, místo smíchu se škrábou na zápěstí, místo sexu nebo čeho si strkají loket do loketní jamky a další.

Glupani jsou pak lidé, úplně jako my. Pro lidi jsou prachobyčejným zvěrstvem na úrovni dobytka, ale především neobyčejnou lahůdkou, kvůli tomu jich také zbývá už jen posledních pár a ty mají zemřít právě při Honu.

Myslím, že Hon svým námětem čtenáře zaujme na první pohled, tedy minimálně dle mého je to jedna z nejoriginálnějších knih s upíří tématikou, za což autorovi skládám poklonu. Spousta lidí knihu srovnává s Hunger Games a přestože na první pohled to vypadá vcelku podobně, nakonec jsem zjistila, že ač se tam najdou nějaké společné prvky, obě knihy jsou neuvěřitelně rozdílné.

Samotný děj pak nabízí čtenáři, jak chvíle, kdy budete šílet napětím, tak i chvíle, kdy budete toužit vědět víc, než víte a ani romantika nechybí. Některé dějové prvky jsem předvídala, ale i přesto mě kniha dokázala nejednou překvapit.
Nenávidím tu knihu. Nenávidím, když mě kniha chytne tak, že uplyne jen chvíle a já vůbec netuším, jak jsem se sakra dostala až na konec, když jsem přečetla jen pár stran. Již první stránky téhle knihy mě absolutně uchvátily a já jen doufala, že to tak bude nadále. Bylo. Čtivost téhle knihy byla prostě na velmi vysoké úrovni.

Autor dokázal psát čtivě, svižně a všechny noci i dny byly prostě nabité vším možným, až jsem ani nechápala, že se to všechno mohlo vlézt do tak málo času, měla jsem dojem, že těch nocí a dnů, muselo uplynout více, ale názvy kapitol mě informovali o tom, že se pletu.

Na druhou stranu nemohu popřít, že v těch nejnapínavějších chvílích jsem nejednou měla pocit, že tam je spousta až zbytečných popisů, možná to byl záměr, abych byla ještě napjatější a pokud ano, pak se to povedlo, ovšem také jsem měla hroznou chuť přeskakovat věty bez čtení a jen se přesunout k tomu ději. Nepřeskakovala jsem, ale četla jsem tyhle texty poměrně nepozorně, jen abych se co nejdříve dostala k výsledku aktuálního dění v příběhu.

“Kiss thy lips and you will see what thou create.” - Santosh KalwarArtwork by:  AndrewDobell
Hlavní hrdina, glupan Gen, je hrozně sympatický a příjemný a vyprávění z jeho pohledu mi rozhodně nebylo proti srsti. Kromě toho je také velice inteligentní, ač se to snaží skrývat, a dle všeho i pohledný. Ani Záři nemůžeme upřít sympatičnost, příjemnost, inteligenci a krásu. Když o tom teď tak uvažuji, nemohu si vzpomenout na žádný zápor postav, ale i přesto nějak obě postavy působily vcelku skutečně a nijak se mi neprotivily. Samozřejmě se v knize vyskytují i další postavy, a že jich není málo - ostatní účastníci Honu, glupani, chovaní k Honu, ředitel výzkumného střediska ohledně glupanů a další. To bychom tu byli na dlouho.

Pár věcí mi vrtá hlavou, v prvé řadě: jak to, že lidé považovali glupany za zvířata bez inteligence a myšlení, za tak primitivní tvory? Nebo jak se vlastně lidé rozmnožují? Co mě v knize dále celkem překvapilo, bylo to, že lidé dle všeho nemají jména, což si upřímně nedovedu představit, vzhledem k tomu, že o žádném trvalém označení také nepadla ani zmínka. Dále by mě zajímalo, jak vůbec lidský svět fungoval - to jako existuje jen jedno město + nějaké budovy mimo něj nebo jak? Tohle v knize snad nikde nebylo vysvětleno a mě to vcelku vrtá hlavou. A nemůžu si odpustit poznámku o koních, aneb měla jsem pocit, že je tam částečně museli zkřížit s psy, vzhledem k tomu, že dokázali někoho stopovat, ale to jest jen nepodstatná poznámka. Musí se prostě nechat, že minimálně některé z těch věcí mohly být v knize nějak povysvětlené, takhle to na mě jednoduše působí, že to autor úplně nepromyslel až do detailů.

Na to, že po přečtení pár hodnocení jsem se trochu bála, že kniha nebude nic moc, byla jsem velice mile překvapena. Hon je prostě dílem, které mě neskutečně nadchlo a už se opravdu nemohu dočkat, až se mi do rukou dostane další díl, snad to bude co nejdříve. Za sebe knihu hodnotím velmi kladně a čtyři hvězdičky jsou zaslouženě její.
Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.