Sněhové vločky

2. února 2014 v 6:09 | Deny el Infian |  Píšu píšu do písku, aneb pokusy o prózu
Po dlouhé době se zase hlásím s příspěvkem do této rubriky. Upřímně si uvědomuji, že se to vlastně ani povídkou nedá moc nazvat, spíše líčením. Ovšem ať je to co je to, doufám, že se vám to bude alespoň trošičku líbit :)
Upřímně, snad bych to i víc propracovala a tak, jenže mi není dobře (na Denysku leze nějakí ošklivá chřipka :'(((( ), chystám se jít do postýlky, zítra už to nestíhám a zítřek je posledním dnem, kdy mohu napsat na TT, takže... :D
-Psáno včerejšího večera, soboty 1. 2. 2014


Usedla jsem do křesla s hrnkem plným horké čokolády, jež provoněla celou místnost. Hodiny ukazovaly pět ráno a já si užívala klid a ticho stále spícího města. Datoval se první leden a všichni ještě nejspíš spali po čekání na nový rok.

Dívala jsem se z okna a pozorovala padající sněhové vločky. Z ničeho nic jsem vyskočila z křesla, s takovou prudkostí, až několik kapek horké čokolády vyšplouchlo z hrnku na podlahu, a hrnula se k oknu. Otevřela jsem jej a do místnosti se okamžitě nahrnul čerstvý ledový vzduch z venku, naklonila jsem se z okna a napřáhla ruku ve snaze zachytit některou z vloček. Než jsem si ovšem stihla vločku prohlédnout, už se roztála. Zkusila jsem to ještě párkrát, a když se mi stále nedařilo, zavřela jsem okno a vrátila se do křesla.

Až v tu chvíli jsem si uvědomila zimu, která mě náhle obklopovala. Zvedla jsem se tedy ještě jednou, teď již bez předchozí prudkosti a ze skříně vytáhla měkkou deku, do které jsem se zabalila a zase usedla do křesla. Hrnek s čokoládou mě pořád hřál, když jsem ho držela v rukou.

Můj pohled opět zabloudil k padajícím vločkám. Milovala jsem jejich různorodost, to, že nenajdete dvě stejné, to jak jsou rozdílné a přesto se dokážou spojit dohromady a stát se sněhovou pokrývkou matičky země. Né jako lidé, kteří jsou ve většině případů víceméně stejní a když je někdo jiný, hned mívají potřebu ho odsuzovat.

Ještě chvíli jsem tak seděla ponořená do svých myšlenek, pohledem připoutaná k oknu. Až když jsem konečně dopila poslední kapku čokolády, vyhrabala jsem se z křesla, deku jsem nechala pohozenou v něm a odnesla hrneček do dřezu. Následně jsem šla do pokoje, kde jsem popadla bílý bavlněný rolák a světlé džíny a převlékla se z pyžama. V předsíni jsem vklouzla do teplých bot, na hlavu nasadila čepici, nakonec jsem si oblékla i teplou zimní bundu a vyrazila do zasněženého rána.

Procházela jsem se téměř prázdnými ulicemi. Silnicemi, kde normálně jezdí jedno auto za druhým, dnes projíždělo jen pár aut.

Bylo to divné. Neobvyklé. Ale líbilo se mi to. Jakoby svět alespoň na chvíli přestal být uspěchaný, začal se loudat a dal nám tak mnohem více času užít si každou chvíli.

Až v parku na náměstí to žilo. Děti dováděly ve sněhu. Koulovaly se, stavěly sněhuláky a snažily se udělat perfektní sněhové andílky.

Zastavila jsem u jednoho stromu a pozorovala hrající si děti. Pohled na ně mě hřál.

Děti měly tu výhodu, že na ně ještě nedopadala tíha světa. A hlavně stále neztratily některé vlastnosti, které většina dospělých zavrhla. Schopnost divit se všemu co vidí, nebrat svět jako samozřejmost a něco obyčejného, přemýšlet o každé "blbosti", schopnost radovat se z každé maličkosti.

Jak jsem je pozorovala, toužila jsem vrátit se zpět do svých dětských let. Toužila jsem vrhnout se do sněhu a udělat andělíčka, postavit sněhuláka a zúčastnit se pořádné sněhové bitvy. Ale nemohla jsem. Nehodilo se to a já nestála o to, aby si o mně lidé kolem mysleli, že jsem blázen.

Přesto pravdou bylo, že i ve svých osm a dvaceti jsem se stále nepovažovala za dospělého člověka, nýbrž za dítě, i když můj věk tvrdil něco jiného.

Proto jsem jen s úsměvem na tváři pozorovala bezstarostné děti a celým srdcem toužila být jednou z nich.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Sčítání lidu


Komentáře

1 Camilla Camilla | Web | 2. února 2014 v 9:46 | Reagovat

Krásné. Takové oddechové, lehké. :) Škoda, že u nás sníh není. .. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama