Michaela Brudová: V moci démonů | Syn pekel #2

5. října 2013 v 20:39 | Deny el Infian |  Knižní recenze
Název: Syn pekel - V moci démonů
Série: Syn pekel
Díl: 2/2
Autor: Michaela Burdová
Počet stran: 272
Nakladatelství: Fragment
Vlčí krev už máme za sebou a nezbývá než zjistit, jak příběh Nerana a ostatních vlastně skončí.
Jestli jste doufali, že hned na začátku se dozvíte, jak vlastně dopadne jeden ze zásadních okamžiků v příběhu Nerana, tedy ten, kterým kniha končí, pak vás zklamu. Autorka se nás totiž rozhodla potrápit a první část knihy (tj. prvních 46 stran) popisuje Neranovo a Gerratovo dětství.
V druhé části už ovšem pokračuje to, kde se v prvním díle skončilo a na nás tak čeká další dobrodružství, kterým si hlavní postavy projdou.
A tentokrát už to nebude ani tolik o Neranovi, Aragen a všeobecně vlkodlacích, ale o něco více o démonech a jejich touze zničit svět.
Jak jsem se dala do Syna pekel, uvědomila jsem si jeden zásadní rozdíl mezi ním a takovým Poselstvím jednorožcům, od té samé autorky. Tím rozdílem je čtivost. Syn je totiž na rozdíl od Jednorožců velmi čtivá kniha. Ovšem to je asi tak jeden z mála vývojů autorčina psaní.
Jak jsem již řekla, kniha byla čtivá, prostě jak začnete, chcete vědět, co bude dál, jak to celé skončí, jak dopadnou naše postavy a to vás nutí číst dál a dál.
V knize jsme se také setkali s Neranovým otcem. Nevím co k němu říct, kromě toho, že to byl vzteklej a strašně nesympatickej debil.
Také jsme blíže poznali Gerrata. Mám-li být upřímní, přijde mi, že jeho charakter je takový, jak to říct, nedomyšlený? Prostě a jednoduše v jednu chvíli se chová vyspěle, moudře, vážně, zodpovědně a tak a v druhou se tak nechová ani náhodou. To mi sice přišlo trochu i u Nerana, ale u Gerrata ještě víc.
Pak nevím, jestli mi někde něco uteklo nebo autorka pořádně nedomyslela, ani oné vlkodlačí přeměny? Respektive, v jednu chvíli do něj zarývá drápy nebo tak něco a za chvíli se přeměňuje do vlkodlačí formy? A bylo to i u jiných příkladů pokud vím.
No a dále se nemůžu zbavit dojmu, že autorka tam pak těch krvelačných scén a tak podobně začala dávat až moc. Prostě v jednu chvíli, jsem už vážně měla dojem, že někdo mu něco vykloubí, vyrve, rozpárá a tak podobně, on se z toho sotva tak nějak vylíže a už ho zas zmrzačí někdo jinej. A v některých případech mi to přišlo až zbytečné.
Každopádně řekla bych, že ta čtivost to tak nějak zachraňuje a navíc i příběh je fajn. Na 5 hvězdiček to sice není, ale myslím, že ty 4 dát můžu.

Nakladatelství Fragment děkuji za poskytnutí recenzního výtisku.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Sčítání lidu


Komentáře

1 Katy chan ^^ Katy chan ^^ | Web | 6. října 2013 v 10:40 | Reagovat

Z Tvé receze bych tedy řekla, že knížka bude ráda, když jí dáš tři a ono... čtyři! Docela mne to překvapilo.
Původně jsem si knížku chtěla koupit už před křestem a jít tam, ale jak jsem tak přemýšlela... usoudila jsem, že si nejsem jistá, zda za ní ty peníze dát chci. Ale rozhodně jí mám v plánu co nejdříve (Sakra, musím dojít do té knihovny!).

2 Deny el Infian Deny el Infian | E-mail | Web | 6. října 2013 v 10:57 | Reagovat

[1]: No hele, upřímně si taky nejsem jistá, jestli čtyři nejsou hodně, jenže prostě jsem jí nějak míň dát nedokázala :I

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama