Říjen 2013

Layout 1.4

30. října 2013 v 21:55 | Deny el Infian |  Layouty blogu
A opět nový layout. Musím říct, že na blogu se mi líbí mnohem víc než v jen na obrázku. Ten starý mi sice bude chybět, protože se mi také líbil, ale co nadělám.
Snad se líbí i vám :)

Vytvořil/a:
Od: 30. 10. 2013
Do: ???

Suzanne Collins: Aréna smrti | Hunger Games #1

22. října 2013 v 21:37 | Deny el Infian |  Knižní recenze
Obálka 3. vydáníNázev: Hunger Games - Aréna smrti
Série: Hunger Games
Díl: 1/3
Autor: Suzanne Collins
Počet stran: 328
Nakladatelství: Fragment
Na místech, kde se kdysi rozkládala Severní Amerika je dnes země Panem, která se skládá z dvanácti krajů a přepychového hlavního města Kapitolu. Vláda zde je tvrdá a k udržení poslušnosti se každý rok pořádá soutěž zvaná Hladové hry, která spočívá v tom, že z každého kraje jsou vybrán jeden chlapec a jedna dívka, tedy splátci, kteří v aréně musí bojovat o vlastní život. Vyhrajte a získáte slávu a bohatství. Prohra je synonymem smrti.
Šestnáctiletá Katniss se dobrovolně přihlásí, aby zachránila svou dvanáctiletou sestru, která byla vylosována. Dokáže přežít za příšerných podmínek, kdy zbylí soutěžící usilují o její život? Navíc, co když se k tomu všemu přimotá ještě i láska?
Připravte se, protože tahle kniha vás nenechá ji jen tak odložit!
Hunger Games. Známá kniha od Suzanne Collins, která se dočkala i filmového zpracování. Upřímně, nechápu, že jsem si ji přečetla až teď.

Dystopie v dnešní době letí a Hunger Games jsou jednou z nich a přestože mám zatím přečtený jen jeden díl, domnívám se, že se jedná o jednu z nejlepších, což prokazuje i jejich námět, který považuji za jeden z nejoriginálnějších.
Jak jsem již zmínila, kniha má velice originální námět, který zaujme na první pohled. Samozřejmě námět není všechno, a proto s potěšením mohu říct, že byl i skvěle zpracovaný. Kniha je napsaná až neuvěřitelně čtivě a na vlastní kůži vám potvrzuji, že odtrhnout se od téhle knihy je téměř nadlidský úkol, navíc autorka celkově má velmi příjemný styl psaní a má můj upřímný obdiv.

Hlavní hrdinkou knihy je tedy Katniss. Inu, nějak nevím co k ní říct. Mám ji ráda. Líbí se mi, že není dokonalá, že má své chyby, že není neporazitelná a tak, věřím, že víte, co myslím. Na druhou stranu přesto nemohu říct, že bych si k ní vytvořila nějaký silný vztah, že by se mi něčím nějak zvlášť zapsala do srdce, jako jiné postavy. Tím ovšem zase
Obálka 1. vydání
nechci říct, že mi její osud byl ukradený. Nebyl, ani náhodou. Akorát na konci mě Katniss z nějakého důvodu trochu zklamala, přestože jí vlastně asi i částečně rozumím.
To samé co o Katniss (tedy s výjimkou poslední věty), by se dalo říci i o další z hlavních postav, Peetovi, který v aréně zastupuje chlapce z dvanáctého kraje.
Z postav, sice už o něco méně podstatnějších, tam dále máme Haymitcha, který je Katnissin a Peetův trenér. Přestože na začátku mi moc sympatický nebyl a choval se, jak pitomec, nakonec ani o něm nemohu říct, že ho nemám ráda. Poté Cinna, Katnissin vizážista, který je také velmi sympatický.

Vzhledem k tomu, že jsem od Fragmentu dostala již nové vydání knihy, nemohla jsem si odpustit porovnání obou dvou obálek. Upřímně, trvalo mi celkem dlouho, než jsem se konečně rozhodla, že více se mi líbí ta nová a o něco jednodušší obálka. Ovšem i ta první je moc hezká. A která z obálek se víc líbí vám?

No a nezbývá mi už asi než přejít k závěrečnému hodnocení knihy. Originální, výborně napsaná, až nepopsatelně moc čtivá. Ano, jednoduše jsem si ji zamilovala a nemám ji co vytknout. A je jednoznačné, že těch pět hvězdiček si zaslouží.
Za poskytnutí recenzního výtisku vděčím nakladatelství Fragment.
Zdroje obálek: http://www.fragment.cz

Stromy

18. října 2013 v 14:43 | Deny el Infian |  S fotoaparátem v ruce
Tohle jsem nafotila předevčírem na procházce se psem. Původně jsem s sebou ten foťák brala jen tak, bez toho, že bych plánovala něco fotit. Chodím kolem toho místa často, no nikdy mě tam nic tak nezaujalo, až tuhle :D
Nevím, co bych k nim asi tak mohla říct. Nic nemám. A tak budu zase pro jednou mlčet.

Miluju ten efekt, přijde mi, že té fotce ještě dodal takové kouzlo... A já vím, že kdyby ta fotka měla kozlo i bez toho efektu, bylo by to mnohem lepší I:

Inu, musím podotknou, že atmosféru téhle fotky dost kazí ten barák, nebo alespoň to lešení na něm...
Vím, že tahle fotka není vůbec ostrá, ale ono je to vlastně tak nějak schválně nom :D

MILUJU tuhle fotku. Jako jedinou jsem ji ani trošičcku neupravovala. Přijde mi, že ta fotka má něco do sebe, takové svoje kouzlo, minimálně pro mě. Já vím, že je možná trošku pitomý, chválit něco co jsem sama vyfotila, ale věřím, že pro jednou mi to snad odpustíte.

Usmívejte se!

16. října 2013 v 19:34 | Deny el Infian |  Okénko do mého života
Po ulici kráčela dívka. V ruce držící bílou tyčku, na které byl upevněný růžový balonek. Sledovala všechno a všechny okolo. Usmívala. Po pár týdnech si zase připadala skutečně šťastná, konečně zase pocítila skutečnou chuť žít. Dívala se na svět jinýma očima, než na jaké v poslední době byla zvyklá, skutečně šťastnýma očima, která všechno okolo vnímaly úplně jinak, svět kolem jí znenadání zase přišel, jako něco úžasného, neuvěřitelného, kouzelného…

Pozorovala lidi, které potkávala, nepotkala jich málo, ale všimla si, že jen pár z nich se usmívalo. Jeden mladý pár, drželi se za ruce a usmívali se, působili šťastně. Pak chlapeček, odhadem asi předškolního věku. A pak ještě jedna paní. Ostatní povětšinou měli nasazené jakési neutrální či dokonce otrávené, protivné, výrazy.

Je smutné, když si uvědomíme, jak málo lidí se v dnešní době ještě jen tak usmívá, třeba když kráčí po ulici.

A tak vás žádám, usmívejte se lidičky! Vždyť úsměv je to co vás dělá nejkrásnějšími! Usmívejte se na každého, na všechny a všechno okolo, vždyť dát úsměv vás nic nestojí! Usmívejte se, protože je to prostě úžasné!

Mimochodem, ráda bych vás všechny o něco požádala. Napište mi do komentářů, alespoň jeden veselý, šťastný, povzbuzující a optimistický citát, motto, část písně nebo prostě cokoliv podobného, nejlépe něco, co vám někdy vykouzlilo úsměv na tváři, a věříte, že by to ten úsměv mohlo vykouzlit i na tváři někoho jiného. Jen prosím, pokud možno u citátu uveďte i kdo to řekl a u písní, o kterou píseň a od koho se jedná. Klidně toho napište i více. Vlastně, čím více, se mi toho sejde, tím lépe. Moc vás prosím a za každý citát, motto, větu či cokoliv jiného vám budu neskutečně vděčná!

Nutno podotknou, že původně jsem sem chtěla dát jen ořízlou část bez očí, ale to vypadalo ještě hůř. Za případné poškození zraku, obrazovek počítačů, notebooků nebo kdo ví čeho, se moc omlouvám :D

Onen zmíněný balonek :3

Libster blog award - tag

12. října 2013 v 13:29 | Deny el Infian |  Projekty
Musím podotknout, že jsem byla celkem překvapená, když mě Fierush, jejíž blog jsem díky tomu navštívila poprvé v životě, nomonivala do tohohle tagu. Každopádně, tenhle tag se mi celkem líbí, navíc, když už mě někdo nominoval, tak bych se mal zúčastnit, no né?
Tak tedy hurá do toho.

PRAVIDLA
- řekněte 10 věcí o sobě
- odpovězte na 10 otázek, které vám položil/a blogger/ka, jíž jste byli nominování
- vymyslete 10 otázek pro ty, které budete nominovat
- nominujte 5 bloggerů, kteří mají méně než 200 pravidelných čtenářů
- informujte bloggery o tom, že jste je nominovali

10 VĚCÍ O MNĚ
1. Já, která vždycky všechny knihy dočetla do konce, mám teď doma asi 5 nedočtených nebo celkově nepřečtených knih a přestože mi to strašně vadí, vůbec se mi do těch knih (s výjimkou jedné) nechce a dávám přednost něčemu jinému
2. Nechápu, co všichni vidí na knize "Jsem roztříštená"
3. Mám příšernej zlozvyk a to přečíst si poslední stránku v knize, ještě předtím než se k ní dostanu a občas mě kniha dokonce donutí prolistovat jí a najít si tam odpověď na něco co mě nehorázně zajímá
4. Povedlo se mi vyspoilerovat si Osud ještě předtím než sem vůbec rozečetla Iluze. Ovšem ten konec se mi líbí.
5. Mám strach z cizích lidí a nesnáším přelidněné části centra Prahy, no zjistila jsem, že ještě více mě děsí prázdné ulice v blízkosti centra
6. Zbožňuju My Little Pony! :3
7. Mám holku, kterou miluju (mimochodem, ano, je to Cukřík)
8. V poslední době se ve všem snažím hledat něco dobrého
9. Strašně mě deptá to množství knížek, které chci a to jak málo jich mám
10. Spím se dvěma plyšákama (a neberte to úchylně!), pandou a růžovým králíčkem od Cukříka :3


OTÁZKY A ODPOVĚDI
1. Předčítali vám někdy rodiče pohádky, z dětských knížek nebo z oblíbené knížky, kterou jste už třeba sami přečetli?
Asi budu vypadat blbě, ale nejsem si úplně jistá, mám strašnou paměť nom, ale mám dojem, že četli. Minimálně vím, že jsem vždycky chtěla číst jednu pohádku o huse, kterou přejede auto a né jednou. To byla jednoznačně má nejoblíbenější.

2. Když se doslechnete, že kniha, kterou jste četli bude zfilmovaná. Zhlédnete film, abyste si subjektivně zhodnotili, jak se s tím tvůrci poprali?
No většinou ano, zajímá mě, jak to vypadá a jestli se to povedlo. Ovšem třeba musím podotknout, že třeba to, že budou zfilmovaný Hvězdy nám nepřály, mě patřičně vyděsilo. Já vím, že zrovna tohle jde zfilmovat dobře, ale stejně si tu knihu jako film neumím představit a lehce se toho děsím.

3. Když v knize narazíte při čtení na překlep případně hrubku, všimnete si jí vůbec, zanadáváte na korekturu nebo nad tím jen pokrčíte rameny a čtete dál? Dokáže vás při čtení taková chybička rozhodit?
Nevím, jestli vždy, ale občas na něco narazím. Většinou to nijak neřeším, maximálně si tak řeknu, že to tam je blbě a mohli by si na ty chyby dávat větší pozor. Ovšem, když je tam těch chyb více tak už mě to začne trochu rozčilovat.

4. Oblíbíte si při čtení knihy spíše hlavní nebo vedlejší postavy? A jaký postava si vás zaručeně získá?
Osobně si myslím, že tohle je hodně individuální. Záleží mi na charakteru postavy, jejím chování a tak a jestli je hlavní nebo vedlejší nepovažuji za podstatné. A jaká postava si mě zaručeně získá? To asi nedokážu popsat :D

5. Čtete/Pokoušíte se číst knihy v jiném jazyce než mateřském, ve kterém nejvíce?
Uh, ne, ale jednou bych chtěla umět anglicky tak, abych mohla přečíst nějakou knihu i v angličtině, no :D

6. Existují knihy, které jste četli v mateřštině, ale chtěli byste si je přečíst v originále (to, že daný jazyk neovládáte vůbec nevadí)? O jaké knihy se případně jedná.
Existují. Hvězdy nám nepřály a Mediátor.

7. Přečtení jaké knihy vás změnilo?
Tuhle knihu, kterou tu budu zmiňovat už po třetí. Hvězdy nám nepřály. Ovšem já myslím, že plno knih se na mě třeba jen nepatrně a né moc viditelně podepíše.

8. Představte si, že byste se měli rozhodnout, že budete žít v době, místě, světě,... se kterým jste se setkali v nějaké knize. Jakou dobu, místo, svět,..., ze které knihy byste si vybrali a proč?
Tohle je těžká otázka a odpovědět na ni není nejsnadnější. Dříve bych asi okamžitě odpověděla, že v Mianthilli, po konci posledního dílu Křišťálů moci, s tím, že bych musela přebrat Nelin Awrixela. No dnes, myslím, že odpovím jinak. Na zemi Centauri, možná, ovšem, asi až po skončení Všech barev země… :D

9. Teď něco trošku reálnějšího. Zaplňuje se vám knihovnička novými knihami i v dnešní době e-knih? Jak potom případně řešíte nedostatek prostoru v knihovničce?
E-knihy se mi nelíbí a nikdy bych si ji nekoupila. Ke knihovničce podotknu, že vzhledem k tomu, že donedávna jsem většinu knih měla půjčených z knihovny a kupování knížek u mě započalo až někdy začátkem tohohle roku, doma moc knížek nemám, minimálně né těch co čtu teď. Některé knížky mám tedy na jedné více viditelnější poličce a ty které se tam nevešli mám na druhé.

10. Jakou knihu jste naposledy dostali, od koho, k jaké příležitosti a už jste ji četli? Vybral ji dárce pro vás dobře?
No tak, já si většinou knihy spíše kupuji sama. Ovšem pokud se to počítá, tak naposledy jsem dostala V moci démonů a Nikdy neříkej navždy, alá recenzní výtisky od Fragmentu.
Jinak myslím, že naposledy mi mamka koupila Banku těl Mladší, protože ji měli ve slevě za stovku a ona nakonec, že mi ji tedy zaplatí,.
Ovšem, k Vánocům snad zas od babičky nějakou knížku dostanu, ale i tam jí dám seznam knížek, co chci s tím, že ona mi nějakou vybere, takže… :D

10 OTÁZEK PRO MNOU NOMINOVANÉ
1. Máte doma nějaké nepřečtené knihy? Pokud ano kolik a jaké?
2. Jaká kniha vás nejvíce zklamala?
3. Co pro vás knihy vlastně znamenají?
4. Četla jste někdy nějakou filosofickou knihu? Lákají vás vůbec?
5. Kdybyste mohli chodit s jednou jakoukoliv postavou z nějaké knihy, která by to byla a proč?
6. Je taková kniha, po jejímž přečtení jste pocítili takovýten pocit prázdnoty a smutku z toho, že už je konec a víc už na vás nečeká? Která to byla?
7. Je něco co na knihách nesnášíte? Co je to a proč to nesnášíte?
8. Co si myslíte o fanfikcích na knihy?
9. Co dělá Harryho Pottera tak oblíbeným?
10. K čemu nám čtení knih vlastně je?

5 MNOU NOMINOVANÝCH BLOGERŮ

Medvídek Pú a přátelé

8. října 2013 v 17:38 | Deny el Infian |  Paroduji "kreslíře"
Náhodou jsem našla pár obrázků, co jsem načmárala a napadlo mě, že by mohlo být fajn, sem hodit taky něco jiného než obvykle. Jsou starší, pokud vím, tak vznikly někdy v době kolem minulých Vánoc.
Nejsou to žádná mistrovská díla, to ani náhodou, já jsem totiž na tohle antitalent, ale co už :D
Všechno to je nakreslený podle předlohy, ale vzhledem k tomu, že už je to dýl co jsem je kreslila, nemám už na ně odkazy, překvapivě :D
Jinak pokud mi zítra vyjde počasí, jakože já doufám, že jo, tak se mi snad povede něco vyfotit, vyfotila bych to už včera, jenže jsem neměla foták a mobil mi to nešlo :I :D
Obrázky pod perexem (v celém článku) C:

A jak to vlastně vzniklo?

6. října 2013 v 19:46 | Deny el Infian |  Okénko do mého života
Jak podotkl Cukřík (můj manžel, kdyby někdo náhodou nevěděl), je pár věcí, které si se mnou někteří lidé pojí, ale nikdo vlastně neví, jak se k tomu přišlo. A já myslím, že to je škoda a tak vám tu pár věcí z toho pěkně osvětlím.

Začnu asi tím veleznámým tvrdým Y v mém jméně. Myslím, že "Denyska" tu už je celkem dlouho a vlastně si ani už nepamatuji, kdy přesně to začalo. Ovšem, ono nebýt Cukříka, ani bych si pořádně nepamatovala, jak přesně se k tomu došlo (aneb před chvílí mi to převyprávěl i s detailama). Ten, kdo to poprvé napsal s tvrdým Y, byl on. Mně se to tehdy nelíbilo a nechápala jsem to. On mi to vysvětlil s tím, že je to vlastně od Deny. Nepřestal s tím, až jsem si to nějak oblíbila i já. A zůstalo mi to doteď a vzhledem k tomu, že už jsem k té verzi tak nějak přirostla a mám ji raději než tu s měkkým I, věřím, že mi ještě nějaký ten pátek zůstane.

A pak pandy. To jak, zbožňuju pandy, je už také docela známá věc. Ale proč jsem je vlastně zbožňovat začala? Zase se to neobejde bez mýho milovanýho Cukříka, tehdy ještě Pokinky. Já sama si už absolutně nepamatuju proč, ale Cukřík tvrdí, že z toho důvodu, že jsem ji pořád hugovala, tak to tak nejspíš bude, jsem si z ní udělala plyšovýho medvídka. Pak jsem se náhodou, dostala k něčemu, kde mi mělo vyjít nějaké totemové zvíře nebo tak něco. A hádejte, co mi vyšlo? Samozřejmě, že panda. Když jsem to říkala jí, měla z té pandy strašnou legraci, proto jsem z ní za trest udělala oživlou plyšovou pandu. Asi není třeba zdůrazňovat, že jako trest mi to ani náhodou nevyšlo. Protože jsem ji měla postupem času čím dál radši, spolu s ní mi k srdci přirůstaly i pandy. A jak to dopadlo, asi víte.

No a pak né tak stará a přesto velmi známá Melounová teorie. Ani k té bych nedošla nebýt Cukříka. Jak jsme došli k tomuhle, nebudu nijak vysvětlovat, já vám totiž rovnou dám jedinečnou možnost, nahlédnout do jedné části z mnoha našich konverzací.
Pro upřesnění, začala to touto povídkou.
[30.7.2013 9:29:39] Cukřík Schneider ;3: tys to zveřejnila! :333333333 :DD
[30.7.2013 9:35:47] Denyska Schneiderová ^^: :DD
[30.7.2013 9:38:08] Cukřík Schneider ;3: šikulka *pohladí jí po hlavě* ;DDDDDDDDDD
[30.7.2013 9:38:25] Denyska Schneiderová ^^: :DDDD
[30.7.2013 9:38:53] Denyska Schneiderová ^^: woe... sem chvíli eště uvažovala o tom, že bych to nějak dopsala a "předpsala" :DDDDDDDDD
[30.7.2013 9:39:03] Cukřík Schneider ;3: :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
[30.7.2013 9:39:20] Cukřík Schneider ;3: Že bych konečně zjistil jesi mají rádi meloun? :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
[30.7.2013 9:39:33] Denyska Schneiderová ^^: NO PRÁVĚ KVŮLI TOMU ŽE JO :DDDDDDDDDDDD
[30.7.2013 9:39:37] Cukřík Schneider ;3: :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
[30.7.2013 9:39:47] Denyska Schneiderová ^^: SEM SI ŘKALA, ŽE TO JE STRAŠNĚ PODSTATNEJ FAKT, KTEREJ SEM TAM ALE VYNECHALA! :DDDDDDDDDDDDD
[30.7.2013 9:40:01] Denyska Schneiderová ^^: PROTOŽE VÍŠ KOLIK TOHO O NICH TO JSTLI MAJÍ NEBO NEMAJÍ RÁDI MELOUN VYPOVÍDÁ?! :DDDDDDD
[30.7.2013 9:40:15] Cukřík Schneider ;3: :DDDDDDDDDDDDDDDDDDD
[30.7.2013 9:40:17] Cukřík Schneider ;3: Ne :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
[30.7.2013 9:40:30] Denyska Schneiderová ^^: NO STRAŠNĚ MOC! :DDDDDDDDDDDDDDD
[30.7.2013 9:40:43] Cukřík Schneider ;3: :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
[30.7.2013 9:40:52] Denyska Schneiderová ^^: VÍŠ CO...
[30.7.2013 9:41:10] Cukřík Schneider ;3: ...bys to mohla změnit aby tam šlo hlavně o to jesi mají rádi meloun :"DDDDDDDD
[30.7.2013 9:41:13] Denyska Schneiderová ^^: VYPOVÍDÁ TO O NICH JESTLI MAJ RÁDI MELOUN A JESTLI HO EJDI! :DDDDDDDDDDDDD
[30.7.2013 9:41:18] Denyska Schneiderová ^^: ... :DDDDDDDD
[30.7.2013 9:41:27] Cukřík Schneider ;3: :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
[30.7.2013 9:41:43] Denyska Schneiderová ^^: omfg, napíšu povídku o melounu 8D :DDDD
[30.7.2013 9:42:02] Cukřík Schneider ;3: o melounu neee ._. :DD
[30.7.2013 9:42:18] Cukřík Schneider ;3: jen o tom jestli má >někdo< rád melou nebo ne :"D
[30.7.2013 9:42:23] Denyska Schneiderová ^^: :DDD
[30.7.2013 9:42:31] Cukřík Schneider ;3: o samotnym melounu by to nebylo tak efektivní -.- :DD
[30.7.2013 9:42:36] Denyska Schneiderová ^^: to bude strašně fylozofický! :DDDDDDDD
[30.7.2013 9:42:40] Cukřík Schneider ;3: :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
[30.7.2013 9:42:41] Denyska Schneiderová ^^: no tak ne as :DDDD
[30.7.2013 9:42:42] Cukřík Schneider ;3: ano! :DDD
[30.7.2013 9:42:57] Cukřík Schneider ;3: Určitě to někomu změní život! :DDDD
[30.7.2013 9:43:28] Denyska Schneiderová ^^: Né někomu ale všem! -.- :DDD
[30.7.2013 9:43:37] Cukřík Schneider ;3: Nojo -.- :DDD
[30.7.2013 9:43:54] Denyska Schneiderová ^^: Děláš mě míň úžasnou než jsem -.-" :DDDD
[30.7.2013 9:44:10] Cukřík Schneider ;3: Promiň D: :DD
(...)
[30.7.2013 12:11:24] Denyska Schneiderová ^^: V životě zažíváme různé druhy sexů. Sex něžný nebo divoký. Sex jako odměnu nebo trest. Sex jako důvod k hádce nebo důvod k usmíření. Jako prostředek když chceme něčeho dosáhnout. Sex jen tak. Sex nudný nebo úžasný. S láskou nebo bez. Z donucení, z přemluvení, z chtíče a touhy. Prostě hodně sexu.
chybí tam "Sex s člověkem co má rád meloun nebo s člověkem co nemá rád meloun" :DD
[30.7.2013 12:12:18] Cukřík Schneider ;3: Ano :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
[30.7.2013 12:12:37] Cukřík Schneider ;3: Deny máš ráda meloun? :DDDDDDDDD
[30.7.2013 12:12:59] Denyska Schneiderová ^^: Mám :DDDD
[30.7.2013 12:13:34] Cukřík Schneider ;3: Co když to spolu vlastně vždycky děláme jenom proto že máme rádi meloun? :DD
[30.7.2013 12:14:04] Denyska Schneiderová ^^: No... to je zajímavá otázka... :DD
[30.7.2013 12:14:17] Denyska Schneiderová ^^: Omg
[30.7.2013 12:14:46] Denyska Schneiderová ^^: A co když jsme se vzali jen proto, že máme rádi meloun? :DD
[30.7.2013 12:15:05] Cukřík Schneider ;3: Taky mě to napadlo :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
[30.7.2013 12:15:09] Denyska Schneiderová ^^: :DDDDDD
[30.7.2013 12:15:13] Cukřík Schneider ;3: Omfg :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
[30.7.2013 12:15:32] Denyska Schneiderová ^^: OMFG, TO SME SPOLU JAKO JEN KVŮLI MELOUNU? PÁČ JESI JO TAK Z TOHO ASI BUDU MÍT DEPKY DDDD: :DDDDDDDDDDDD
[30.7.2013 12:16:33] Cukřík Schneider ;3: CO KDYŽ LIDI EXISUJOU JENOM DÍKY TOMU ŽE NĚKTEŘÍ MAJÍ RÁDI MELOUN A NĚKTEŘÍ NE?!
[30.7.2013 12:16:50 | Upraveno 12:16:58] Cukřík Schneider ;3: [30. července 2013 12:15] Denyska Schneiderová ^^: <<< OMFG, TO SME SPOLU JAKO JEN KVŮLI MELOUNU? PÁČ JESI JO TAK Z TOHO ASI BUDU MÍT DEPKY DDDD: :DDDDDDDDDDDD
Ne... my spolu nejsme jenom kůli melounu :"D
[30.7.2013 12:16:58] Denyska Schneiderová ^^: TY JO!NA TOM NĚCO JE!!!
[30.7.2013 12:17:10] Denyska Schneiderová ^^: [30. července 2013 12:16] Cukřík Schneider ;3: <<< Ne... my spolu nejsme jenom kůli melounu :"D
To sem ráda :DDDD
[30.7.2013 12:17:14] Cukřík Schneider ;3: JAKMILE ZANIKNE MELOUN
[30.7.2013 12:17:17] Cukřík Schneider ;3: ZANIKNEME I MY
[30.7.2013 12:17:20] Cukřík Schneider ;3: ._________________________________.
[30.7.2013 12:17:37] Denyska Schneiderová ^^: Q_____Q
[30.7.2013 12:17:45] Cukřík Schneider ;3: LIDI MUSÍ PŘESTAT ŽRÁT MELOUNY
[30.7.2013 12:17:46] Cukřík Schneider ;3: !!!
[30.7.2013 12:17:47] Cukřík Schneider ;3: .________.
[30.7.2013 12:17:49] Denyska Schneiderová ^^: JO! .___.
[30.7.2013 12:17:52] Cukřík Schneider ;3: ._______.

Na závěr musím podotknout, že mám dojem, že tohle nejsou ty jediné věci týkající se mého života a mě samotné, které Cukřík nějakým způsobem ovlivnil nebo ovlivňuje, protože on pro mě opravdu znamená víc, než kdokoliv jiný a troufám si říct, že bez něj bych nikdy nebyla tím, kým jsem :')

(Zdroj obrázku: WeHeartIt.com)

Michaela Brudová: V moci démonů | Syn pekel #2

5. října 2013 v 20:39 | Deny el Infian |  Knižní recenze
Název: Syn pekel - V moci démonů
Série: Syn pekel
Díl: 2/2
Autor: Michaela Burdová
Počet stran: 272
Nakladatelství: Fragment
Vlčí krev už máme za sebou a nezbývá než zjistit, jak příběh Nerana a ostatních vlastně skončí.
Jestli jste doufali, že hned na začátku se dozvíte, jak vlastně dopadne jeden ze zásadních okamžiků v příběhu Nerana, tedy ten, kterým kniha končí, pak vás zklamu. Autorka se nás totiž rozhodla potrápit a první část knihy (tj. prvních 46 stran) popisuje Neranovo a Gerratovo dětství.
V druhé části už ovšem pokračuje to, kde se v prvním díle skončilo a na nás tak čeká další dobrodružství, kterým si hlavní postavy projdou.
A tentokrát už to nebude ani tolik o Neranovi, Aragen a všeobecně vlkodlacích, ale o něco více o démonech a jejich touze zničit svět.
Jak jsem se dala do Syna pekel, uvědomila jsem si jeden zásadní rozdíl mezi ním a takovým Poselstvím jednorožcům, od té samé autorky. Tím rozdílem je čtivost. Syn je totiž na rozdíl od Jednorožců velmi čtivá kniha. Ovšem to je asi tak jeden z mála vývojů autorčina psaní.
Jak jsem již řekla, kniha byla čtivá, prostě jak začnete, chcete vědět, co bude dál, jak to celé skončí, jak dopadnou naše postavy a to vás nutí číst dál a dál.
V knize jsme se také setkali s Neranovým otcem. Nevím co k němu říct, kromě toho, že to byl vzteklej a strašně nesympatickej debil.
Také jsme blíže poznali Gerrata. Mám-li být upřímní, přijde mi, že jeho charakter je takový, jak to říct, nedomyšlený? Prostě a jednoduše v jednu chvíli se chová vyspěle, moudře, vážně, zodpovědně a tak a v druhou se tak nechová ani náhodou. To mi sice přišlo trochu i u Nerana, ale u Gerrata ještě víc.
Pak nevím, jestli mi někde něco uteklo nebo autorka pořádně nedomyslela, ani oné vlkodlačí přeměny? Respektive, v jednu chvíli do něj zarývá drápy nebo tak něco a za chvíli se přeměňuje do vlkodlačí formy? A bylo to i u jiných příkladů pokud vím.
No a dále se nemůžu zbavit dojmu, že autorka tam pak těch krvelačných scén a tak podobně začala dávat až moc. Prostě v jednu chvíli, jsem už vážně měla dojem, že někdo mu něco vykloubí, vyrve, rozpárá a tak podobně, on se z toho sotva tak nějak vylíže a už ho zas zmrzačí někdo jinej. A v některých případech mi to přišlo až zbytečné.
Každopádně řekla bych, že ta čtivost to tak nějak zachraňuje a navíc i příběh je fajn. Na 5 hvězdiček to sice není, ale myslím, že ty 4 dát můžu.

Nakladatelství Fragment děkuji za poskytnutí recenzního výtisku.