Ali Cronin: Nikdy neříkej navždy | Láska, sex, touha #1

29. září 2013 v 0:15 | Deny el Infian |  Knižní recenze
http://www.fragment.cz/picture/shop/cz/zbozi/big/v_laska_sex_touha_nikdy_nerikej_navzdy_tit_202527-01.gifNázev: Nikdy neříkej navždy
Série: Láska, sex, touha
Díl: 1/V originále prozatím vyšlo 6 dílů, v češtině 3
Autor: Ali Cronin
Počet stran: 240
Nakladatelství: Fragment
Potkala ho na dovolené ve Španělsku, zamilovala se, prožila s ním pár hezkých chvil… A pak se oba museli vrátit.
A mohla bych s popisem děje pokračovat, protože celá kniha by se vlastně dala popsat v několika heslech, ale nechci spoilerovat.
Na první pohled se dá soudit, že kniha nemá nijak originální a ojedinělý námět, ovšem co někoho, jako jsem já (dobře, úchyla, jako jsem já -.-" :D), zaujme, je název edice, který naleznete na obálce a jak na to teď koukám, je vlastně snad i větší než samotný název knihy. Láska, sex, touha, to bylo to, co mě na první pohled zaujalo a proč jsem si knihu chtěla přečíst.

Přestože příběh není nijak originální, autorka píše příjemně a čtivě a knížka by se mi mohla opravdu líbit, nebýt jedné maličkosti. A to té, že hlavní postava, tedy Sára, je naivní, pitomá kráva, omluvte mě za ten výraz, ale líp to vystihnout nejde.

Očividně se nevyspala jen tak s někým a pak najednou se vyspí s klukem, kterého zná pár dní? To je první věc, která mi přijde tak nějak divná, ovšem dobře, to bych ještě byla ochotná ignorovat, kdyby se nechovala tak, jak se chovala. Popsala bych, proč vlastně mi přijde tak pitomá lépe, ale uvědomuji si, že spoilery v recenzi by opravdu být neměli, pokud vás to tedy nějak více zajímá, nezbývá vám než si knihu přečíst.
Na druhou stranu je fakt, že Sáru alespoň můžeme brát jako takový příklad, opět kvůli spoilerování více nevysvětlím, ale ty co četli, snad vědí jak to myslím.
Jako další postavu tu pak máme Joea/Joa/Joeho (nejsem si přesně jistá, jak to jméno skloňovat), aneb Sářina pana úžasného. U téhle knihy mě začíná trochu štvát, že mi psaní recenze komplikuje fakt, že i popsaní charakteru postavy spoileruje děj, tudíž i tady se tedy musíte bohužel obejít bez popisu.

Jinak dalším bodem co nemůžu nezmínit je, že mi na celé knize nesedí jedna věc. Hned na začátku. Jde o to, kdy se vlastně dívky skamarádily, pokud to totiž chápu tak se seznámili v sedmém ročníku, byli podle všeho pryč ze základky a bylo jim jedenáct. Tohle mi prostě absolutně nesedí. Nevím, jestli to prostě nechápu, v jejich zemi to mají jinak nebo je to chyba překladatelky. Mimochodem, vzhledem k tomu, že o tomhle se Sára jen zmiňovala, nepovažuji to nijak za spoiler, to jen kdyby mě někdo náhodou chtěl obvinit ze spoilerování.

Pak tu máme také hned na začátku ještě jednu věc, děvčata umírala smíchy, když jejich učitel pronesl "Kurňa" s tím, že je směšné, že učitel nadává. Nejdříve jsem myslela, že autorka/překladatelka se chtěla jen vyhnout vulgarismům, ovšem hned na následující stránce, jsem se přesvědčila o tom, že ty vulgarismy v knize najdeme.

Uznávám, že to jsou vcelku detaily, zvlášť poslední dva odstavce, ale stejně, já myslím, že i na detailech záleží, alespoň trochu.

Už asi nemám ke knize víc co říct. Kdyby se dala pryč příšerná povaha hrdinky, ani o těch detailech bych tolik nepřemýšlela a kniha by určitě byla podstatně lepší. Jak říkám, myslím, že autorka vůbec nepíše špatně, ba naopak, její styl je skutečně příjemný a celkem čtivý, proto doufám, že v dalších dílech z této série, již ty hrdinky tak pitomé nebudou.
Knize dávám tři hvězdičky z pěti.
Nakladatelství Fragment bych také ráda poděkovala za poskytnutí recenzního výtisku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Sčítání lidu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama