Mé knižní série - Drahokamy (2)

23. července 2013 v 13:08 | Deny el Infian |  Projekty
Druhý příspěvěk do Roxannina projektu a zároveň druhá z mých knižních sérii :)
Tentokrát Drahokamy

  • Jak ses o téhle sérii dozvěděl/a?
V obchodech jsem Rudou, aneb první díl, vídala už delší dobu, ale nikdy mě moc nezaujala. Jo přiznám se, tehdy mi prostě obálka říkala, že nemá cenu na ní vůbec koukat, ach jak blbá jsem byla! Teď vidím, jak dokonalá ta obálka je a vůbec nechápu, co mě na ní odpuzovalo. Každopádně na knihu jsem si pak náhodou přečetla recenzi u MvK, to jsem jí začala celkem chtít, ovšem pořád jsem se neměla k tomu si ji koupit. Chuť koupit si jí mě myslím přepadla někdy po dokoukáno SAO, kdy jsem prostě nutně měla chuť na něco jako Hvězdy nám nepřály od Johna Greena a nebo prostě něco romantického. No a namysl mi přišla právě tahle série. Inu a hned poslední den školy, jak jsem od maminky dostala peníze za vysvědčení, jsem si pro ni dojela :)
  • Kolik dílů jsi stihl/a přečíst?
Všechny tři ^^
  • Co na tuhle sérii říkáš?
Jak to jen říct...? Je úžasná! Úžasně dokonalá a snad se mi líbila víc než Vesmír od Revisový, protože mi prostě asi víc sedla tím tématem. Já ji prostě musím všem doporučit. Navíc kniha má v dnešní době celkem originální námět, přeci jen - není to ani upířina, vlkodlačina ani dystopie, což jsou podle mého typy knih, které v dnešní době převládají.
Tahle série, nebo spíše způsob, jakým ji autorka dokázala napsat, mě okouzluje tím, že já mám tak nějak pocit, že se v knize vlastně skoro nic neděje a přesto se v ní toho děje strašně moc, že ve více než tří stovkách stránek je popsáno jen pár dní a přesto to není nijak zbytečně roztažené.
Jo a musím dodat jednu věc, co jsem vždycky chtěla zmítni v recenzi, ale nakonec jsem na to vždy zapomněla - zbožňuju ty záložky! :D
  • Který díl z celé série máš nejraději?
Všechny jsou sice úžasné, ale když mám vybrat jen jeden, tak asi zvolím první, Rudou jako rubín.
  • Jaká je tvoje oblíbená postava a proč?
Ono jich je víc, ale začnu Xemeriusem. On je úžasná postava a já si ho zamilovala hned, jak se v knize objevil. Je osobitý a originální a některé jeho poznámky jsou prostě boží.
Pak jsem si také oblíbila Gwen, které (nebo možná spíše autorce) se musí přičíst jedna úžasná věc - nevzala to všechno s klidem a okamžitě není dokonalá, ba naopak plno věcí ji nejde a chce být normální, v plno jiných knihách by ovšem hrdinky byli okamžitě úžasné a ještě možná šťastné, že to ony jsou nakonec tou vyvolenou.
Dále tu mám Gideona, kterej prostě awesome. Úžasná postava :3 Chvíli jsem dokonce uvažovala, zdali mi přišel lepší než Jessie z Mediátora, i když jsem si nakonec stejně uvědomila, že Jessie je lepší :D
No a Leslie, ona je prostě úžasná nejlepší kamarádka a lepší byste jen těžko našli. Její ochota a zápal pro celou tu věc s Gwen a cestováním čase je skvělej.
  • Kterou postavu fakticky nemůžete vystát?
Tetu Glendu, Charlottinu matku, kterou prostě příšerně nesnáším. Ona je ten typ, který svoje dítě považuje za jediné nejlepší a dokonalé, úžasný příklad je pak v závěrečném dílu.
Charlotte samotnou sice také nemám úplně v lásce, ale že bych ji nemohla vystát se zase říct nedá. Přeci jen, je blbá, ale na druhou stranu ji trochu chápu, protože když se to tak vezme, nejenže zasvětila celý svůj dosavadní život něčemu, k čemu nakonec nebyla předurčená, ale ještě k tomu kvůli tomu přijde o člověka, kterého miluje, tedy, hádám, že Gideona miluje...
  • Když porovnáš originální a české obálky, které se ti líbí víc?
Jestli koukám správně, tak až na první díl mají stejné obálky a nutno poznamenat, že česká Rudá se mi líbí víc. I když, ono když to tak vezmu, tak se mi všechny české líbí víc, protože se mi prostě nelíbí ta něčmina na originálních :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Sčítání lidu


Komentáře

1 Mei-riefel Mei-riefel | 23. července 2013 v 13:52 | Reagovat

Včera jsem si první dva díly půjčila a první už jsem začala číst. Tak jsem zvědavá :) 3. díl měl někdo půjčený..

2 Kane Kane | Web | 23. července 2013 v 15:01 | Reagovat

A já si myslela, že se to jmenuje Láska nezná čas. :D Sakra, další chyba. Já mám nejraději asi druhý díl. Ale už si ho moc nepamatuju - četla jsem ho dávno - každopádně jsem se smála nejvíce. :) Xemeriuse taky miluju. Obzvláště v trojce jsem si ho oblíbila. :) Ty jeho hlášky nemají chybu! Trojku jsem dočetla dnes. Moc bych chtěla sérii domů.

3 *Yume, Shany *Yume, Shany | Web | 24. července 2013 v 16:51 | Reagovat

..Ne, nemíním si to přečíst :D Působí to na mě dojmem jednoho určitého příběhu který nemám zrovna v lásce :D Navíc.. prostě jsem líná číst xD Navíc..romantika..pff :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama