Červen 2013

Ohlédnutí za projektem

28. června 2013 v 9:44 | Deny el Infian |  Knihy v (školním) roce 2012/2013
Školní rok oficiálně skončil a spolu s ním i tenhle projekt.
Přestože ze začátku jsem ty články psala jen z povinosti, ke konci mě to už vážně i bavilo :DD
Celé to prošlo menším vývojem a nejen tím, že se postupně trochu pozměnil styl, jakým byly články psané, ale i to, že i já se postupně rozepisovala víc a tak, řekla bych :D

Vzhledem k tomu, že mě to vážně baví, ráda bych v těch recenzích pokračovala, ale už ne jako takovýhle nějaký projekt, nýbrž prostě jako recenze, s tím, že bych nejspíš nepsala úplně o všem, protože občas vážně nemám moc co říct ;D

A to bude na závěr asi vše.

Užíte si prázdniny děcka! ;D

Kniha třicátá první - Deklarace smrti

24. června 2013 v 19:10 | Deny el Infian |  Knihy v (školním) roce 2012/2013

Název: Deklarace smrti
Autor: Gemma Malley
Díl: 1
Počet stran: 255
Nakladatelství: Fragment
Následující text by mohl obsahovat menší spoilery.
Je rok 2140 a svět už není takový jako je teď. Vědci vymysleli lék na nesmrtelnost, lidé neumírají. A Země je proto brzy přelidněna. Proto byla přijata deklarace, která udávala, že nikdo nesmí mít více než jedno dítě. A později i to jedno díte bylo povoleno pouze pod podmínkou, že rodiče přestanou brát lék, který zaručuje nesmrtelnost. Děti, které se tedy narodí nepovolená jsou označována jako "Přebyteční" a jejich rodiče jdou za porušení zákona do vězení. Přebytečné vychovávají ve specializovaných střediskách, kde je učí pokoře a poslušnosti, učí je nenávidět jejich rodiče a je samé, učí je že jsou přebyteční, že nemají právo žít.
Patnáctiletá Anna je v jednom z těchto ústavů už od raného dětsví. Je vychována a bere se jako přebytečná, nesnáší své rodiče, za to, že porušili zákony a ona se narodila, respektuje všechna nařízení a má za to, že to všechno je správné. Jediné co chce je stát se Užitečnou osobou. Tou nejužitečnější ze všech, aby Matce přírodě odčinila, že se narodila.
A pak do střediska přijde Petr. Je Přebytečný a přivezli ho ve velmi pozdním věku. Neuznává Deklaraci a odmítá se přizpůsobit. Navíc tvrdí, že zná Anniny rodiče a že oni Annu milují a chtějí ji získat zpět.

Bez problému řeknu, že se jedná o jednu z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla. Sice né úplně nejlepší, ale jedna z nich.
Je úžasně a především čtivě napsaná, ani jednu pitomou vteřinku mě kniha nenudila a myslím, že k tomu není co dodat, protože každý snad ví, jak důležité tohle je.
Způsob jakým bylo s Přebytečnými v ústavu zacházeno mě dostal. Samozřejmě, nečekala jsem, že s nimi budou zacházet jako s vlastními nebo tak, ale tohle mě nenapadlo. Způsob jakým s nimi bylo zacházeno byl... odporný. Zacházeli s nimi jako s otroky, se špínou, jako s věcmi, někým kdo jen dýchá jejich vzduch, protože to všechno pro ně Přebyteční byli.
Annina povaha odpovídá tomu, jak byla vychována a tak nějak si získala můj obdiv. Odůvodnila bych proč, ale mám strach, že by se to mohlo brát jako spoiler. (I když něčeho, co mi třeba bylo jasné už od začátku, ale i tak :D)
No a Petr. Kluk, který riskoval všechno, jen proto, abych zachránil dívku, kterou zná jen z vyprávění. Zamilovala jsem si toho kluka, protože on je prostě úžasnej :3
Na týhle dystopii je nutné ocenit ještě jednu věc. Mám pocit, že ta šance, že by něco takového nastalo, existuje. Přeci jen věda jde dopředu a nedivila bych se, kdyby lék, který by zastavoval stárnutí vynalezli. No a lidi jsou sobci a po nesmrtelnosti by nejeden nadšeně sáhnul a nenapadne je, ze mladí jsou potřeba. V knize je jasně vidět, že mají problémy s nedostatkem energie a nikoho nenapadne, že kdyby se rodili nový lidé a staří umírali, mohl by se narodit někdo, kdo by problém vyřešil. Protože upřímně, pokud budou na světě furt jedni a ti samí lidé, pochybuji, že ještě vynaleznou něco nového. Navíc, nedělá ten strach, že nikdo neví, jak dlouho do konce života mu zbývá, životem? Lék na rakovinu, HIV a podobně by byl úžasným objevem, ale na smrt? Né díky.
A jednu věc si neodpustím: Mám pocit, že v anotaci na zadní straně je chyba, nehledě na to, že v knize už očividně neplatí ani zákon o jednom dítěti, ale jak jsem popsala, rodiče se musí zdát vlastní nesmrtelnosti, aby mohli mít dítě, ale k té anotaci. Je tam napsáno, že Anna se narodila rodičům, kteří měli dvě děti, přitom podle všeho, byla Anna prvorozená. Buď jsem to nepochopila nebo v tom opravdu jsou nedostatky nom. Ale tak to je jen detail.

Layout 1.2

24. června 2013 v 13:32 | Deny el Infian |  Layouty blogu
Musím říct, že lay vypadá ještě víc úžasně než na náhledu, který mi byl zaslán. Vypadá naprosto dokonale :3 Ještě lépe než tem minulý. A navíc: Tenhle je jenom pro mě :333 :D
Já nemám co dodat. Je dokonalej.
Vlastně. Mimochodem, vzhledem k tomu, že už mám novej lay, provedu už trochu změny co se týče menu. Sice bych to jinak nechala až na začátek prázdnin, ale provedu to tedy rovnou :D Ovšem, né teď, teprve až se vrátím, protože za chvilku už letím pryč :D

Vytvořil/a: MAKY.OREL
Od: 24. června 2013
Do: ???

Kniha třicátá - Drakie 3 - Návrat

23. června 2013 v 9:15 | Deny el Infian |  Knihy v (školním) roce 2012/2013

Název: Drakie 3 - Návrat
Autor: Sophie Jordan
Díl: 3
Počet stran: 264
Nakladatelství: CooBoo
Ukázka
Následující text by mohl obsahovat menší spoilery.
Jacinda, Tamra, Cassian a Will jsou na výpravě zachránit Miriam, Cassianovu sestru, kterou zajali Enkrosové a drží ji v jejich pevnosti.
Mají nebezpečný plán. Dovést Jacindu, jako zajatce enkrosům, aby ji zajali také a ona mohla Miriam říct, že si pro ni její bratr přijde.
Nakonec ale to není úplně tak jak si představovali a jejich původní plán - Zachránit Miriam a rozdělit se trochu mění.

Jordan nás hodí do děje bez žádného zbytečného okecávání. Vše pokračuje tam kde to skončilo, jako by se jednalo rovnou o další kapitolu a mezi nimi nebyla žádná časová odmlka a tak. Na začátku mi proto chvíli trvalo než jsem se úplně zorientovala. Byla jsem trochu mimo, protože jsem si úplně nepamatovala, jak minulý díl končí, takže jsem v něm ještě rychle pročetla posledních pár stránek.
Tenhle díl byl jednoznačně nejlepší. Co musím ocenit je, že vztah Jacindy, Willa a Cassiana mi už nějak nepřipomínal vztah z Twillight ^-^.
Co se konce týče, nevím proč, ale přijde mi, že prostě končí až tak moc *SPOILER* šťastně, že to všechno najendou je takové... Jak bych to řekla, prostě, že to všechno dopadlo až moc dobře. Né že bych měla něco proti šťatsným koncům, ale tady mi to prostě přišlo takové přehnané. Nevím, jak bych to pořádně vysvětlila.
*UŽ MŮŽETE ČÍST, TU UŽ SPOILER NÉNÍÍÍ :P*
Kamarádka z toho konce prý byla úplně hotová, ani spát z toho nemohla, (hádám, že na tom byla podobně, jako když jsem já dočetla Všechny barvy země), ale mě z nějakého důvodu nijak zvlášť nebral.
Přečetla jsem to celé celkem rychle, rozumějte: na mě celkem rychle :D Ona kamarádka na mě úplně tak čuměla, když jsem jí včera večer, když jsme se viděli, řikala, že ráno jsem dočetla Kouzlení (jakože v pátek ve škole, jsem byla ještě o kus za ní :D) a už byla za polovinou Drakie :D

Kniha dvacátá devátá - Kouzlení

22. června 2013 v 9:23 | Deny el Infian |  Knihy v (školním) roce 2012/2013

Název: Kouzlení
Autor: Apprilynne Pike
Díl: 2
Počet stran: 361
Nakladatleství: Fortuna Libri
Následující text by mohl obsahovat menší spoilery.
V druhém díle knih o Laurel, floreře, která vyrůstá v lidském světě se Laurel konečně podívá do Avalonu a to rovnou na celé dva měsíce! Byla pozvána do Akademie, kde se má začít učit kouzlit.
Nic, ale není takové jak očekávala. Škola je příšerně náročná, vztahy mezi různými typy florel a florů - Jarní, Letní, Podzimní a Zimní - ji udivují a vůbec se jí nelíbí, jak je s Jarními zacházeno.
Navíc trolové se stále chtějí Laurel pomstít.
A co se týče Davida a Tamaniho... Přestože chodí s Davidem, kterého miluje, její vztah k Tamanimu se také stále nebezpečně prohlubuje...

Upřímně, nějak nevím co ke knize říct. Ze začátku mě to nebavilo, ale díky bohu se to poté změnilo.
Co musím pochválit je to, že Laurel mi v tomhle dílu už konečně nepřipadala, jak malá holka, jak tomu bylo v minulém dílu, kdy mi pořád nedocházelo, že je jí patnáct. A celkově byla kniha lepší než minulý díl. Laurel se tu každou chvíli netvářila tak, že v jednu chvíli chce Davida a v druhou Tama. Vlastně, ona mi v téhle knize přišla o něco sympatičtější.
V prvním dílu mi bylo jedno, jestli bude s Tamanim nebo Davidem, ale tady jsem si dost oblíbila Tamaniho a tak bych byla celkem ráda, kdyby byla s ním...
Prostě, bylo to fajn a určitě lepší, než minulý díl, kde jsem (ač jsem to v článku co jsem o knize psala z nějakého důvodu nenapsala) stále čekala, až přijde něco co nepřišlo. Ovšem, že by to bylo něco ohromně úžasného se zase říct nedá. A upřímně, mám takový pocit, že za nějakou dobu na to budu mít opět úplně jiný názor, víc negativní, jak tomu bylo i u jiných knih. Aneb až se mi to pořádně uleží v hlavě a tak nom :D
Další díl si určitě budu chtít přečíst, už jen proto abych zjistila, jestli pokračování bude zase o něco lepší. Ale co se tam stane mě také zajímá nom.

Ehm, snad se nebudete zlobit, když už ukázku vynechám - jsem hrozně líná na to ji psát nebo dohledávat, navíc ani nevím, co bych tam dala.

"Slzy sú niekedy vzácnejšie ako úsmev. Úsmev rozdávame skoro každému, ale plačeme len pre toho, na kom nám naozaj záleží."

16. června 2013 v 14:37 | Deny el Infian |  S fotoaparátem v ruce
~~~
Tohle jsem fotila před pár dněma, vyjímečně nevznikla tuna fotek, ale jen 3 z toho 2 byly nepoužitelný, protože jsem je fotila z úplně blbý strany :DD
Ta fotka je hrozná, od toho, jak je vyfocená až po kvalitu a jediné co se mi na ní aspoň trochu líbí je ta úprava, přesto mě ale něco nutí, dát jí sem.
Tak si říkám, že je škoda, že to oko nebylo alespoň trochu namalovaný, ta rozmazená řasenka/tužka (co já vim co by se rozmazalo dřív a víc... :DDD) by tam mohla vypadat celkem dobře :D
Se "kochejte" (haha, jako by to šlo :D) tímhle tím něčím :D


Btw. Mám to, ale sexy oko, co v reálu vypadá o dost jinak, žé? :DDDD

A je to tady, aneb konečně jsem se dočkala :3

8. června 2013 v 6:50 | Deny el Infian |  O dění na blogu
10igok8_large_large_large

Začalo to... vlastně ani nevím čím. Né moc dlouho po zrušení svého bývalého blogu, jsem napsala mail Standovi s žádostí o uvolnění jedné blogové adresy. Přestože jsem očekávala, že nějakou dobu budu bez blogu, moc dlouho jsem to nevydržela.
Ze začátku i přes nadšení, které jsem zprvu z blogu pociťovala, byl blog poměrně zanedbáván. Nejednou jsem měla chuť blog zase zrušit a neudělala jsem to především kvůli tomu, že mi to bylo blbé, když už jsem kvůli té adrese otravovala i Standu nebo kdo, že to tyhle věci vyřizuje. A tak jsem se snažila dál.
Nakonec se to přeci jen nějak zázrakem jakžtakž rozjelo a z blogu se stalo to, co vidíte dneska.
Od chvíle, kdy to začalo, je to dneškem přesně rok.
Myslím, že celý blog se od jeho začátků dost změnil. Ze začátku to byl blog především o mé tvorbě, dnes se tu už objevují především takové pokusy o recnze knih.
Pro mě, je to číslo strašně důležité, nejen proto, že jsou to první narozeniny tohoto blogu, ale také proto, že poprvé se svým blogem ty narozeniny "slavím". Jsem z toho šťastná, mám pocit, že poprvé v životě, jsem u něčeho vydržela delší dobu, že jsem konečně skončila s tím častým stěhováním blogů, jako tomu u mě bylo dřív. A upřímně doufám, budu se snažit, že za rok, budu mít opět co slavit. Ač se mi to teď zdá příšerně nepravděpodobné, budu v to doufat.
Přijde mi, že to všechno hrozně rychle uteklo, že to ještě není rok, ač to datum tvrdí.
Hrozně moc děkuji všem, co na tenhle blog kdy zavítali a ještě více děkuji těm, kteří se na blog čas od času vrátí. Děkuju, děkuju, děkuju! Protože upřímně, asi by mě to moc nebavilo, kdyby si tenhle blog, nečetl vůbec nikdo.
Nakonec, díky mojí nehorázný lenosti, nemám nic moc na tenhle den připraveného, za což se omlouvám, bohužel nebyly nápady. Ale možná, možná, to za čas vynahradím nějakou soutěží, nejspíše o knihu.
Tak ještě jednou vám všem moc děkuju, jste úžasní :')

Ach... Že by... konec? :I

6. června 2013 v 21:37 | Deny el Infian |  Co se jinam nevešlo
Psaní pro mě vždycky znamenalo hodně. A pořád znamená, to bezesporu. Věřte, že to co teď řeknu, se mi doopravdy neříká lehce, ale mám pocit, že jinak už to nejde.
Fascinovalo mě, a pořád fascinuje, to jak lze písmeny skládat slova, které tvoří věty, jež skládají texty. Texty, kterými je možné lidi rozesmát i rozplakat. Texty, které dokáží hrozně moc. Jak pro ty, co je píší, tak pro ty, co je čtou.
Nejednou to bylo právě psaní, co mi zvedlo náladu, co mi pomohlo. Bavilo mě to a baví mě to. Chci psát, ale nemám na to. Vždycky jsem se snažila, doufala, ale už prostě vidím, že na to nemám. Okay, možná dokážu občas vymyslet, o čem by povídka mohla být, ale když jde o děj, postavy, nevymyslím to, né pořádně a originálně.
A proč to píšu? Protože mám pocit, že nemá cenu zbytečně psát. Minimálně ty kapitolovky. Občas možná napíšu jednorázovku, ale to bude nejspíš tak všechno. A samozřejmě ještě ty pokusy o básničky.
Možná, kéž by, si tohle za čas přečtu a budu se smát, protože se ukáže, že to je jen jedna velká krize, ale pochybuju o tom. Tohle už nebude krize, tohle bude opravdu konec... :')

Kniha dvacátá osmá - Hvězdy nám nepřály

3. června 2013 v 9:33 | Deny el Infian |  Knihy v (školním) roce 2012/2013

Název: Hvězdy nám nepřály
Autor: John Green
Díl: 1
Počet stran: 240
Nakladatelství: Knižní klub
Následující text by mohl obsahovat menší spoilery.
Šestnáctiletá Hazel má rakovinu plic v posledním stádiu. Sedmnáctiletý August si rakovinou prošel a přišel kvůli ní o nohu.
A jak tomu tak bývá, potkají se a zamilují se do sebe.

Ani jednou jsem knihu nebrala jako kniho o nemoci a smrti, ale přesně naopak, pro mě to byla kniha, úžasná kniha, o životě a lásce. O tom, že svět není továrna na splněná přání.
Procítěný román, který ukazoval život tak jak je a na konci se nestane zázrak a kniha nekončí happy-endem. Dokazuje, že pravá láska vydrží všechno.
V té knize je tolik úžasných vět, které jsou pravdivé.
Tuhle knihu by si měl podle mě za život přečíst každý, protože ta kniha živě představuje, něco co je sice možná jasné, ale ne každý si to uvědomuje, že jsou mnohem důležitější věci než třeba peníze, sláva nebo třeba to, že nemáte nejnovější Iphone (jo, tak to je už možná trochu moc přehnaný příklad, ale to je fuk :D).
Pro Hazel to muselo být těžké, ale možná že ještě těžší to měli její rodče. Přeci jen, mít nemocné dítě a vědět, že s tím nemůžete nic udělat, musí být příšerné.
Asi to vyzní blbě a ukáže to mojí deblitu a to, že jsem o něčem takovém nikdy moc nepřemýšlela, ale až při čtení téhle knihy jsem si uvědmila, jak jsem šťastná, že lidi, které mám ráda a záleží mi na nich, jsou zdraví a tak.
Kniha sice nekončí úplně zázračným happy-endem, ale já myslím, že nekončí špatně. Končí tak, jak končit má, končí reálně, ale to není to proč podle mě nekončí špatně. Hazel a August měli šanci prožít spolu několik úžasných a vlastně i šťastných měsíců, našli se a prožili lásku. Možná to bylo jen pár měsíců, ale pro ně to bylo hodně. A je dobře, že oni si to uvědomují.
Pro mě to byla jednoznačně jedna z nejúžasnějších knih, které jsem četla. Nejen kvůli tomu o čem byla psána, ale také proto, jak byla napsána. Jogn Green je Autor s vekým A a jeho vypravěčské schopnosti jsou přímo úchvatné. On dokáže i jinak smutné věci, napsat tak, že zní vesele. Kniha je popsána jako "Nejvtipnější smutný příběh." a stačilo mi prvních pár stránek, abych věděla, že to je pravda.
Přemýšlím tak o chybách téhle knihy, něco co bych mohla knize vytknout, abych ji tu jen nechválila, ale upřímně, nic takového mě nenapadá.

Ukázka: Nebudu sem, jako u jiných knih, dávat normální ukázku, ne, já jsem dám jen pár vět, které jsem si zamilovala (a které najdete na obalu no, teda většinou :D).
A já jsem se zamilovala jako když člověk usíná: pomalu a pak najednou docela.
-
Bez bolesti by člověk nepoznal radost.
-
Bolest se dožaduje procítění.
-
Prožijme dnešek, jak nejlépe můžeme.
-
I za pár měsíců se dá prožít malá věčnost a některá nekonečna jsou větší než jiná.
-
Svět není továrna na splněná přání.
-
"Možná, že dobrý bude naše vždycky." "Dobrý."

Knižní wishlist

1. června 2013 v 12:40 | Deny el Infian
Původně jsem ten seznam sepisovala úplně bezdůvodně, ovšem nakonec to trochu využiju, jako takový menší "projekt". Seznam tu zveřejnim a budu se snažit ho aktualizovat, jakmile přijde nějaká změna.
A proč? Protože se mi chce, zatím :D

Btw. Pořadí není podle toho, jak jsem si na ty knížky vzpomněla za sebou :D
 1. PJ - Záchrana Lilandgarie
 2. Ptačí zpěv
 3. Prožila jsem něco neuvěřitelného
 4. Přímo do srdce
 5. Jmenuji se X - Láska co spaluje. Touha co ničí.
 6. 50 odstínů šedi
 7. Rezistence
 8. Aliance
 9. Zakletá
 10. Nadpozemská
 11. Zasvěcená
 12. Delirium
 13. Pandemonium
 14. Rekviem
 15. Sukuba 1
 16. Ukolébavka
 17. Poslouchej
 18. Jak začíná láska
 19. Láska, sex a touha - Co je šeptem…
 20. Láska, sex a touha - Tři nejsou pár
 21. Zrádný anděl
 22. Zamilovaní andělé
 23. Hladová přání
 24. Dech
 25. Past
 26. Pod nekonečnou oblohou
 27. Anna krví oděná
 28. Dívka z nočních můr
 29. Prokletý maturiťák
 30. Počátek
 31. Reset
 32. Ahoj z nebe
 33. To nejlepší z nás
 34. Poslední píseň
 35. Můj vyslečený deník
 36. Amy a Roger na cestě
 37. Scarlet
 38. Cress
 39. Winter
 40. Hamlet (Manga Shakespeare)
 41. Romeo a Julie (Manga Shakespeare)
 42. Ve službách nuly 1
 43. Eragon
 44. Všechny pernské Weyry
 45. Moreta - Paní pernských draků
 46. Dračí úsvit
 47. Dračí rod
 48. Dračí dar
 49. Jsem zlomená
 50. Banka těl - Starší
 51. Tygrovo prokletí
 52. Tygrova stezka
 53. Tygrova plavba
 54. Tygrův osud
 55. V šedých tónech
 56. Alchymie věčnosti - Nejistý zítřek
 57. V pasti
 58. Město z kostí
 59. Za zrcadlem
 60. Rozbité zrcadlo
 61. Bleach - co nejvíc dílů, eh :D
 62. Líbání zakázáno
 63. Harry Potter - celá série
 64. Narnie - Čarodějův synovec
 65. Den co den
 66. Noc předtím
 67. Moře klidu
 68. Vampýrská akademie 2-6
 69. Jen jeden den
 70. Přivolávání
 71. Všechna pravda co je ve mně
 72. Včera tě budu milovat
 73. Prvních 100
 74. Ztracená naděje
 75. Jestli zůstanu
 76. Avalon High
 77. Gantz 2
 78. Sofiin svět
 79. Bohové a stvůry
 80. Nepřítel mého nepřítele
 81. Zakázaná přitažlivost
 82. Kořist
 83. Past
 84. Etika & Špionáž
 85. Legenda
 86. Fenomén
 87. Šampion
 88. Erilian - Kouzla na obzoru
 89. Erilian - Střípky hvězd
 90. Archiv
 91. Labyrint - Útěk
 92. Slza