Rozhovor s NikouRoovy

7. října 2012 v 20:11 | Deny |  Rozhovory
Přináším vám historicky druhý rozhovor. Tentokrát s velmi talnetovanou dívkou, kterou můžete znát pod přezdívkou NikaRoovy, alias Veronika Burgerová.
NikaRoovy se věnuje psaní a brzy se do rukou čtenářů dostane její nová knížka Duše existence (já ji už mám objednanou a moc se na ni těším C: ).
Jak se ke psaní dostala, co pro ni znamená, jaké má pocity z její nové knížky, co plánuje a další se dozvíte v tomto rozhovoru.


1. Jak bys sebe a svůj blog představila lidem co tě neznají?
Můj blog je něco, co mi umožňuje žít druhý život. Představila bych jej jako něco zvláštního, odlišného od všeho a přece úplně běžného. Já sama o sobě jsem něco podobného. Zvláštní, jiná dívka, která je ale ve skutečnosti zcela obyčejná.

2. Jak ses dostala ke psaní a co pro tebe znamená?
Dalo by se říct, že píšu už od doby, co jsem se naučila psát. Všechno to začalo jednou mou pohádkou, která se jmenovala O pneumatice. Na to jsem sepsala vlastní sborník pohádek, který mě dostal až na příběh o dívce jménem Nelly, z čehož po několika letech vznikla má první knížka. Od té doby se psaní pilně věnuji a znamená pro mě opravdu hodně. Každý den narazím na něco, co mi dá inspiraci do dalších příbehů a bez toho bych asi nemohla být.

3. Chtěla by ses jím živit?
Určitě ano, je to můj velký sen! Ovšem cesta k tomu je dlouhá a plná trní a jen těžko se dá odhadnout, zda se tím vůbec člověk uživit může, pokud nebude opravdu na vrcholu. Psát chci určitě dál, ale nechci se spoléhat jen na to, takže k tomu bych chtěla dělat ještě něco jiného.

4. A co bys k tomu tedy chtěla ještě dělat?
Mám velkou zálibu v jazycích. Strašně mám ráda angličtinu a chtěla bych studovat jazyky. Mám zájem i francouzštinu nebo italštinu a poté bych chtěla knížky překládat.

5. Nedávno se na blogu objevila objednávka na tvou novou knížku, co bys nám o ní řekla?
Knížka se jmenuje Duše existence. Začala jsem ji psát začátkem listopadu 2011 a tenkrát měl být příběh úplně o něčem jiném. Základní cíl knihy ale zůstal. Přátelství. Příběh je o dvou kamarádkách, které se nevědomky pomocí temnoty postaví proti sobě a teď je jen na nich, aby všechno napravily.

6. Jen tak pro zajímavost: Kolik lidí si ji již objednalo?
Přesně deset. :)

7. Jaké z toho máš pocity?
Celkem dobré. Jsem ráda, že je o knihu zájem, jen mám trošku strach, aby z ní čtenáři nebyli zklamaní, to riziko je tu vždy. Každopádně tohle je první kniha, která se do rukou čtenářů, když nepočítám svou rodinu, vůbec dostává. O knihu už byl zájem i jako recenzní výtisk, takže jsem i dost zvědavá a trochu nervózní na tu recenzi.

8. Kde bereš inspiraci pro své příběhy?
Inspiraci beru všude kolem sebe. Většinou z lidí. Některé osoby kolem sebe se snažím do příběhu zařadit, i když trochu s menšími změnami... Inspirace přichází i z obyčejných věcí, jako je i náhodný keř, i ze slov, které náhodně vyjsou z úst kohokoli z mého okolí.

9. Kolik povídek jsi již dopsala?
Když nepočítám mou první knížku- Nelly- Nezapomenutelná Kläer- tak dvě. Jedna z nich je fanfiction povídka na seriál Upíří deníky, nyní k tomu píšu druhý díl a pak povídku Láska psaná krví.

10. Která byla/je podle tebe nejlepší a která sklidila největší úspěch u čtenářů?
To je podle mě Láska psaná krví. U ní byl ohlas čtenářů určitě nejlepší a mě každým dnem, i když povídka již skončila těší.

11. Na čem právě teď pracuješ a co plánuješ do budoucna?
Momentálně pracuju na volném pokračování Duše existence s názvem Zavrhnutá duše. Mám rozepsáno několik dalších příběhů a myslím, že jeden z nich bych snad i dopsala do konce. Je to trochu něco jiného než mé dosavadní příběhy, ale psát mě to hrozně baví.

12. Co bys na závěr vzkázala čtenářům tohoto rozhovoru?
Pokud tento rozhovor čtou čtenáři, co mě již znají, pak bych jim chtěla hrozně poděkovat, za to, že čtou moje příběhy a jsou pro mě neustálou podporou. Pokud tento rozhovor přitáhne i neznámé čtenáře, rovněž mi to udělá velkou radost a budu neuvěřitelně ráda.
13. Díky moc za rozhovor ^^
Já děkuji. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Sčítání lidu


Komentáře

1 Diza Elstron Hitsunaki Diza Elstron Hitsunaki | Web | 7. října 2012 v 21:28 | Reagovat

Moc krásný rozhovor *-*

2 Peťula** Peťula** | Web | 8. října 2012 v 20:25 | Reagovat

Ahoj ;)
Máš u mě ohodnocený blog
ZDE: http://petulapetula.blog.cz/1210/hodnoceni-pro-deny

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama