Rozhovor s Nikinkou

26. srpna 2012 v 17:44 | Deny |  Rozhovory
Takže vám moji milí přinášim rozhovor s Nikinkou z blogu Nikiska53.blog.cz.Dozvíte se něco o ní, ale především o jejím blogu a literární tvorbě, které se věnuje.
Rozhovor byl dělán na blog Internet-Magazine.blog.cz, ale rozhodla jsem se zveřejnit ho i zde.
Přeji příjemné čtení.


1. Jak by ses čtenářům představila? Co bys jim o sobě řekla?
Nikinka: Takže… jsem úplně obyčejná patnáctiletá holka, která si žije ve vlastním světě, miluje svou rodinu a kamarády, má malého chlupatého psa, ráda jezdí na kolečkových bruslích a na kole a hlavně píše povídky.

2. Tvůj blog existuje už více jak rok a celou dobu jsi byla aktivní. Kolikátý tvůj blog to je? Proč sis ho vůbec založila? Co tě na blogování nejvíc baví?
Nikinka: Vážně nevím, kolikátý blog tohle je. Řekla bych, že aspoň pátý určitě :D. Dřív jsem měla spoustu blogů, ale ty byly prakticky úplně o ničem, takže vydržely sotva dva měsíce. Potom jsem zjistila, že mě hrozně baví psát. Psala jsem si do wordu různé fanfikce a napadlo mě, že by možná nebylo na škodu, kdybych si založila blog s tímto zaměřením. Nedá se říct, co mě na blogování baví nejvíc. Asi mě to baví i díky návštěvníkům mého blogu - mám neuvěřitelnou radost, když vím, že někdo mou tvorbu čte, že se to někomu líbí. Taky jsem díky blogu poznala spoustu skvělých lidí...

3. Myslíš, že blog a nebo ty, jste za ten rok prošli nějakými velkými změnami?
Nikinka: Určitě ano. Za ten rok jsem dospěla a naučila se nové věci - ať už v psaní, nebo v grafice. Blog se také hodně od té doby změnil. Pamatuju si jeho první design - byl příšerný, protože s grafikou jsem teprve začínala... Během toho roku jsem si to tam zorganizovala tak, jak jsem chtěla. Momentálně jsem docela spokojená.

4. Měla jsi někdy chuť s blogem nadobro praštit?
Nikinka: Přiznám se, že jednou ano. Nějak jsem úplně ztratila chuť... ale přesto jsem blog nezrušila, protože jsem věděla, že by mi chyběl. Nevím, co bych bez něho dělala. Blog je můj koníček...

5. Píšeš, že miluješ Harryho Pottra a že jsi zblázněná do Draca Malfoye a právě na HP FanFiction se na blogu zaměřuješ. Proč zrovna HP a proč zrovna Draco?
Nikinka: To je těžká otázka :D. Nevím, čím to je, ale už od malička jsem milovala Harryho Pottera víc, než nějaké pohádky. Bude to asi tím, že je to takový neobyčejný a zajímavý příběh plný kouzel… A dá se rozvíjet. Později, když jsem přišla do puberty, se mi najednou (z ničeho nic :D) zalíbil Draco. Od té doby jsem do něho úplně poblázněná. Tom Felton roli Draca Malfoye ztvárnil perfektně.

6. Psala jsi někdy i nějakou jinou kapitolovku, než HPFF?
Nikinka: Když jsem byla malá, napsala jsem "knihu" k telenovele Divoká kočka. Kamarádku to tak zaujalo, že ji ode mě koupila, to jsem byla ale ještě docela malá :D. Mockrát jsem psala originální román, ale vždycky jsem v půlce skončila a nikdy to nedopsala. Nevím proč, ale pokaždé mě to přestalo bavit.

7. Dejme tomu, že tenhle rozhovor bude číst někdo, kdo neví co je FF, jak bys mu to vysvětlila, tak aby ho to třeba co nejvíce zaujalo?
Nikinka: To netuším. Asi bych mu řekla, že je to příběh založený na něčem, co už vlastně existuje, jen děj je trochu pozměněný, nebo jiný, než by měl původně být. Doufám, že na tohle se mě nikdo nikdy nezeptá, protože v tomhle vysvětlování bych pohořela :D

8. Máš rozepsáno celkem dost povídek, stíháš to všechno psát tak nějak rovnoměrně nebo třeba i něco upřednostňuješ?
Nikinka: Snažím se psát to rovnoměrně, ale sama vím, že je to docela nemožné. Vždycky upřednostňuju povídky, které jsou novější… a taky je to podle toho, jakou mám náladu. Někdy mám obrovskou chuť psát jednu povídku, potom zase tu druhou… Ale snažím se dělat si čas na všechny.

9. Která z povídek je podle tebe nejlepší a nejvíce tě baví? A která je podle tebe nejúspěšnější u tvých čtenářů?
Nikinka: Podle mě je zatím nejlepší povídka One wish, která je ještě rozepsaná a moc kapitol u ní není… zatím jsem s ní docela spokojená, uvidíme, jestli to tak bude i v budoucnu. U čtenářů byla hodně oblíbená povídka Pár chyb. Teď je to Impracticable dream, Holky z mé sbírky…

10. Když jsme u čtenářů, máš plno stálých čtenářů nebo jen pár a zbytek na blog zavítá třeba jen náhodou? A psala bys, i kdybys moc čtenářů neměla? Jsou pro tebe hodně důležití?
Nikinka: Většinou jsou to stálí čtenáři, občas se objeví i nějací noví. Čtenáři pro mě jsou docela důležití, ale ne zas tak, abych se třeba vykašlala na blog a na psaní, kdyby jich bylo málo. Jsem vděčná za každého návštěvníka blogu, všech si moc vážím a překvapuje mě, že to se mnou dokážou vydržet :D.

11. Co tě na psaní nejvíce baví?
Nikinka: Na psaní mě baví, že si tam můžu dát vlastně to, co budu chtít. Můžu to udělat tak, jak se mi líbí a jek se mi to hodí. Taky se mi hrozně líbí ten "ťukací" zvuk klávesnice, když píšu :D. Zní to divně, ale povzbuzuje mě to :D.

12. Čím bys jednou chtěla být? Nechtěla by ses psaní věnovat i profesionálně? Proč?
Nikinka: Sice mám psaní moc ráda, ale profesionálně bych to určitě dělat nechtěla. Je to velká zodpovědnost napsat třeba knížku. Mým snem je už od dětství, stát se učitelkou ve škole. Psaní je spíš taková zábava, koníček...

13. A teď zas něco jiného: Koho nebo co ráda posloucháš?
Nikinka: Jak kdy. Mám ráda Carly Rae Jepsen, skupinu One Direction a v poslední době jsem se od bráchy nakazila, takže poslouchám i Ega :D.

14. No a na závěr, čím bys čtenáře na svůj blog nalákala?
Nikinka: Nalákala? No.. asi tím, že pokud mají rádi nějaké povídky ze světa Harryho Pottera, určitě si něco ke čtení vyberou :D. Občas tam mám taky nějaké "projekty", do kterých se mohou zapojit samotní čtenáři.

15. Moc děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchů se psaním i s blogem.
Nikinka: To spíš já děkuju :).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Sčítání lidu


Komentáře

1 *Yume *Yume | 26. srpna 2012 v 18:14 | Reagovat

One Direction, psaní One Wish..hmm přemýšlím že přibude další čtenář :D

2 Emily Immortel Emily Immortel | Web | 28. srpna 2012 v 10:41 | Reagovat

pěkný :)

3 Deny Deny | E-mail | Web | 28. srpna 2012 v 22:06 | Reagovat

[1]: :'D A musím říct, že myslím, že je šíleně fajn :D Teda, co jsem stihla usoudit podle těch pár vět co jsme si napsali mimo rozhovor, ale i v rozhovoru je to podle mě vidět :')

[2]: Kujů ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama